top of page
  • turizmisletmeyatir

Yunanistan ve Ukrayna turizmde iş birliği için çalışma başlattı

Yunanistan ve Ukrayna Bakanlıklar Arası Ortak Çalışma Grubu’nun altıncı toplantısında turizmde iş birliği olanakları masaya yatırıldı.


Yunanistan ve Ukrayna, ithalat – ihracat faaliyetlerinin sekteye uğramasını önlemek amacıyla; Ukrayna – Dedeağaç Limanı arasında pilot demiryolu bağlantısının hayata geçirilmesinin olasılığı için gerekli araştırmaların başlatılması yönünde karar aldı.

 

Bunun yanı sıra iki ülke, turizm ve ulaştırma alanlarında bağlarını güçlendirmek için ortak girişimlerde bulundu.

 

Turizm ve ulaştırma alanlarındaki iş birliği imkanları, Yunanistan Ulaştırma Bakanı Christos Staikouras ile Ukrayna Devlet Bakanı Oleh Nemchinov’un başkanlığında gerçekleşen Yunanistan – Ukrayna Bakanlıklar Arası Ortak Çalışma Grubu’nun altıncı toplantısında masaya yatırıldı.

 

İkili temaslar kapsamında, Yunan ve Ukraynalı turizm sektörü temsilcilerinin katıldığı “Yunanistan – Ukrayna Turizm İş birliği Ortak Komisyonu”nun ilk oturumunda da, iki ülke arasındaki turist akışını artırmak için atılması gereken adımlar ele alındı.

 

Yunanistan’ın Turizm Politikası ve Kalkınmadan Sorumlu Genel Sekreteri Myron Flouris ile Ukrayna Devlet Turizm Geliştirme Ajansı (DART) Başkanı Mariana Oleskiv arasındaki görüşmeler kapsamında turizm politikalarındaki öncelikler, rekabet gücünü artırmanın yolları, turizm eğitiminin iyileştirilmesi ve turizmde çalışanların becerilerinin geliştirilmesi yer aldı.   

 

Myron Flouris; Yunanistan’a yönelik turist akışını artırmalarına yardımcı olmak için Ukrayna’ya teknik bilgi ve uzmanlık alanında bilgi sunmaya açık olduklarını söyledi.

 

İki ülkenin turizm paydaşları konaklama, hizmetler ve sertifikasyon konularında da fikir alışverişinde bulunma şansına sahip oldu.

6 görüntüleme0 yorum

Comments


DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
2-navitas-min (1).gif
bottom of page