top of page
  • turizmisletmeyatir

Yunanistan’a kapıda vize uygulaması başlıyor

Yunanistan'ın 10 Yunan adası için Türk turistlere yönelik kapıdan bir hafta süreyle vize uygulaması mart ayı başında başlıyor.


Yunanistan'ın 10 Yunan adası için Türk turistlere yönelik kapıdan bir hafta süreyle vize uygulaması mart ayı başında başlıyor.

 

Yunanistan’ın bu konuda yürüttüğü çalışma daha sonra AB Komisyonu tarafından onaylanmıştı. Euronews'te yer alan habere göre, Türk turistler gelecek haftadan itibaren, Sakız, Middili, Rodos, Samos, Kos, Meis, Patmos, Leros, Kalimnos, Simi adalarını, kapıdan bir haftalık vize alarak ziyaret edebilecek.

 

Simi Belediye Başkanı Lefteris Papakalodoukas, Yunanistan ile Türkiye arasındaki turizm ve kültür alanındaki güçlü bağların altını çizerek, kapıda vize uygulamasını memnunlukla karşıladıklarını belirtti.

 

Papakalodoukas, özellikle Simi’nin Türk tekne sahipleri için popüler bir ada olduğunu ifade etti. Simi Belediye Başkanı Lefteris Papavasileiou, bu sayede savaş yüzünden gelemeyen İsrailli turist eksikliğinden kaynaklanan açığın kapatılacağını ve sonuçta yerel ekonomiye fayda sağlanmasının beklendiğini belirtti.


 

18 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
2-navitas-min (1).gif
bottom of page