top of page
  • turizmisletmeyatir

Yakup Demir: 2024 yılının Çeşme için daha güzel bir yıl olacağına inanıyoruz

Yılbaşı dolulukları ve 2024 sezonuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Yakup Demir, “2024 yılının Çeşme için daha güzel bir yıl olacağına inanıyoruz” dedi.


ÇEŞTOB Başkanı Yakup Demir yılbaşı tatilini Çeşme'de geçirmek isteyenlerin rezervasyonlarını yaptırmaya devam ettiğini söyledi.


Yılbaşı dolulukları yüzde 65-70'lerde

Şu anda Çeşme'de havaların güzel seyrettiğini belirten Demir " Yeni yıl tatilinin üç gün olması, hem İzmir'den, hem İzmir dışından Çeşme'ye tatile gelenlerin daha çok olmasını bekliyoruz. Şu anda rezervasyonlarımız da bu şekilde seyrediyor. Otellerimizin doluluğu şu anda yüzde 65-70 civarında. Daha çok maliyeti düşük oteller çabuk doluyor. Bu otellerdeki doluluk yüzde 80'lere ulaşmış durumda. Çeşme'de, sanatçılarımızın sahne alacağı oteller de var. Tanınmış sanatçılar sahne alacaklar. Bu otellerimizin fiyatları biraz yüksek olduğu için dolulukları hızlı değil. Ama bu otellerimizin de dolulukları belli bir seviyeye ulaştı." diye konuştu.

 

2024 yılının Çeşme için daha güzel bir yıl olacağına inanıyoruz

2024 sezonunun Ramazan Bayramı ile başlayacağını ifade eden ÇEŞTOB Başkanı Demir, "Çeşme'de sezon hazırlıkları, yılbaşından sonra, özellikle otellerimizde yoğun bir şekilde devam edecek. 2023 yılında doluluklarımızda bir zafiyet vardı, ama 2024'de bu zafiyeti gidererek, doluluklarda istediğimiz düzeye ulaşacağımıza inanıyorum. Şu anda erken rezervasyonlarımız açılmış durumda. Tabi ekonomik şartlar bazı şeylerin önüne geçiyor. Şu anda erken rezervasyon fiyatlandırmasında sıkıntılarımız var. Çünkü girdi maliyetlerimizi kestiremiyoruz. Yerel seçimlerle birlikte istikrara kavuşacağını ümit ediyoruz. 2024'ün 2023'te daha iyi olacağı kanaatindeyiz. " dedi.

10 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
2-navitas-min (1).gif
bottom of page