top of page

DESTEKLEYENLER

gaia banner (1).gif
  • turizmisletmeyatir

Wyndham, günde 1 otel açtı

Choice Hotels International'ın satın alma teklifleri arka planda devam ederken, Wyndham Hotels & Resorts bir kez daha satış rekorunu kırdığını açıkladı.

Kerem Köfteoğlu’nun THP verilerinden derlediği bilgiye göre, firma yönetimi, üçüncü çeyrekte 14.500'den fazla yeni oda açtı ve bu odaların 5.900'ü ABD'de açıldı. Yılbaşından 30 Eylül'e kadar 326 otelde 42.600'ün üzerinde oda açtı bu da her gün birden fazla otel açıldığı anlamına geliyor.

2023'ün üçüncü çeyreğinde ise, eski markaları için bir önceki yıla göre yüzde 4 artışla 172 yeni sözleşme imzaladı. Buna göre, 30 Eylül itibarıyla şirketin küresel geliştirme projesi toplamı 1.930'un üzerinde otel ve yaklaşık 237.000 odadan oluşuyor.

Wyndham yönetimi, önceki üç ayda bir önceki yıla göre yüzde 8 artışla 230'dan fazla sözleşme imzaladı. Bunlar arasında Echo Suites Extended Stay by Wyndham serisi için 60 yeni inşaat projesi de bulunuyor. Bu durumda söz konusu markanın satışa sunduğu oda kapasitesi 33 bin odaya, tesis sayısı ise 265’e ulaştı. Önümüzdeki yedi yıl içinde açılacak olan tüm Echo Suites otelleriyle şirket yönetimi, kendilerini pazarda en hızlı büyüyen ekonomik uzun süreli konaklama markası haline geleceklerine inanıyor.

Echo Suites‘le büyüyecek

Şirketin yeni otel projelerine baktığımızda bunların yaklaşık yüzde 69'nun orta ölçekli ve üstü segmentlerde, yaklaşık yüzde 58'nin ABD iç pazarının dışında ve yaklaşık yüzde yaklaşık yüzde 34'nün de temelleri atmış olan yeni inşalardan oluştuğunu görüyoruz. Üçüncü çeyrekte sistem genelindeki odalar önceki yıla göre yüzde 3 büyüdü; bu, ABD'de yüzde 1, uluslararası alanda ise yüzde 6 büyüme anlamına geliyor.

Şirket yönetimi, Echo Suites by Wyndham markaları aracılığıyla sürekli sistem genişletmeyi, franchise sahiplerinin elde tutulmasında daha fazla iyileştirmeyi ve ABD altyapı yasa tasarısından beklenen çok yıllık faydayı içeren büyüme stratejisine odaklanmaya devam ettiklerini söylüyor. Şirket yönetimi 26 binden fazla oda için 230'u aşkın sözleşme imzaladı. Yeni tesis üretim hattının yüzde 15'ni Echo Suites Extended Stay by Wyndham markası temsil ediyor.

14 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Σχόλια


mhiformbanner-280x500.jpg

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
bottom of page