top of page
  • turizmisletmeyatir

VitrA’nın suyun gücünü hijyene dönüştüren teknolojisi bilimsel makaleye konu oldu

VitrA, 16 Ocak | Dünya Hijyen Günü’nde, suyun gücünü temizliğe dönüştüren yeni yıkama teknolojisinin, bilimsel makaleye konu olduğunu duyurdu. 3 yıl süren mühendislik çalışması, bugüne kadar bir klozetteki su akışının temizlik performansına etkisiyle ilgili yapılmış en ayrıntılı mühendislik hesaplamalarıyla birlikte, Avestia’nın hakemli dergisi JFFHMT’de yayımlandı.


VitrA, 3 yıl süren Ar-Ge sürecinin sonrasında, klozetlerde yeni bir yıkama teknolojisi ortaya koyan QuantumFlush’ı ilk kez UNICERA 2023’te piyasaya sundu. Suyun gücünü hijyene dönüştüren teknolojinin geliştirme süreci, güvenilir veritabanı Scopus’ta listelenen ve her makalenin uzmanlar tarafından hakemli olarak değerlendirildiği JFFHMT’de yayımlanan makaleyle anlatıldı.

 Bugüne kadar bir klozetteki su akışının temizlik performansına etkisiyle ilgili yapılmış en ayrıntılı mühendislik hesaplamalarını içeren makale, VitrA İnovasyon Merkezi’nden Sefa Manav, Halil İbrahim Kemaneci ve Boğaç Şimşir tarafından kaleme alındı. Avestia Yayıncılık’ın Sıvı Akışı, Isı ve Kütle Transferi Dergisi’nde (Journal of Fluid Flow, Heat and Mass Transfer | JFFHMT) yayımlanan makale, “Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği Kullanımıyla İki Klozetin Karşılaştırılması” başlığını taşıyor.

Suyun gücü ortaya çıkarıldı 

Yüzlerce saat süren mühendislik analizlerinin sonucunda, sıçrama ve gürültünün önüne geçen VitrA QuantumFlush, suyun klozet haznesindeki her noktaya en güçlü şekilde temas etmesini sağlamak amacıyla laminer akış prensibine dayalı olarak tasarlandı. Suyun düzenli bir şekilde akması anlamına gelen laminer akış, ileri seviyede mühendislikle suyun klozeti temizleme performansının en üst seviyeye çıkarılmasını sağladı. Makaleye göre, gerçek testlere başlanmadan, bilgisayar ortamında 70’in üzerinde teorik çözümleme ve iterasyon gerçekleştirildi. Katmanlı üretim yöntemleriyle 25 prototip yapılarak teorik hesaplamalar gerçek ortam testleriyle doğrulandı.

Hijyenik ve sessiz 

VitrA QuantumFlush yıkama teknolojisi, mevcut klozetlere göre daha üstün bir temizlik sağlıyor. Suyun gücünü temizliğe dönüştüren teknoloji, sıçramasını da engelleyerek bioaerosollerin yayılımının önüne geçiyor ve hijyenik bir tuvalet deneyimi sunuyor. VitrA’nın Nest serisindeki asma klozetlerde kullanılan QuantumFlush, temassız klozet kapağı ve taharet musluğu alternatifiyle hijyen seviyesini artırıyor. Her ikisi de 3/6 litre suyla çalışan iki klozetten VitrA QuantumFlush teknolojisine sahip olan, standart kanalsız klozetlere göre sudan %31 daha fazla verim alınmasına olanak tanıyor. Hazne içerisinde suyun yaptığı işin %120 daha etkili performansa ulaşmasını mümkün kılan QuantumFlush yıkama teknolojisi, standart kanalsız klozetlere kıyasla çok daha sessiz çalışıyor. Birleşik Krallık merkezli bağımsız bir küresel sertifika programı olan Quiet Mark tarafından yapılan testlere göre, VitrA QuantumFlush normal bir klozete kıyasla 8.45 dBA daha az ses enerjisi üretiyor. Bu fark, yaklaşık 7 kat daha az ses anlamına geliyor.

4 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
2-navitas-min (1).gif
bottom of page