top of page

DESTEKLEYENLER

gaia banner (1).gif
  • turizmisletmeyatir

Vali Şahin: Adrasan’daki güzelliklere herkes kolayca ulaşacak

Antalya Valisi Hulusi Şahin, yapılacak çalışmalarla Adrasan’da artık daha kaliteli bir turizm hizmeti sunulacağını söyledi. Antalya Valisi Hulusi Şahin, “Adrasan’daki güzelliklere herkes kolayca ulaşacak” dedi.


2024 Yılı Adrasan Turizm Değerlendirme Toplantısı”na katılan Antalya Valisi Hulusi Şahin, Adrasan’da kamu yararı gözeterek birtakım çalışmalar yapılacağını kaydetti. Adrasan’ın Antalya’nın turizm geliri en düşük yeri olduğunu anlattı.


Adrasan’da yapılacak düzenlemeler

Antalya Valisi Hulusi Şahin, Adrasan’da yapılacak düzenlemere ilişkin ise “Sahada çok fazla şey değişmeyecek. Tekneleri bir kenara koyacağız. Yolu toparlayıp, ışıklandırma yapacağız. Araçları tek bir yerde toplayacağız. Basit bir yönetim yapıyoruz. Ayrıca teknecilerin yaptığı faaliyeti de belli bir düzene oturtacağız ve takip edeceğiz.” dedi.


Ticari bir kiralama yapılmayacak

Projedeki amaçlarının kumsalı teknelerden arındırmak olduğunu kaydeden Vali Şahin, bölgede herhangi bir ticari kiralama yapılmayacağını bildirdi. Şahin “Bütün mücadelemiz kumsaldaki kalabalığı temizleyerek, vatandaşlarımızın doğal güzelliklerden daha fazla istifade etmesini sağlamak. İnsanın dolaşamadığı güzelliğin ne hükmü var. Biz bu muhteşem güzelliği, harika doğayı hiç kimseye gösteremiyoruz. Bundan istifade edemiyoruz.” şeklinde konuştu.


Kuralsızlık ve insanların birbiri ile sorun yaşadığı kötü bir ortam oluştu

Bazı işletmelerin sebep olduğu sorunlardan dolayı Adrasan’da düzenin kurulamadığını ileri süren Hulusi Şahin, bölgedeki kuraklsızlığın bir süre sonra kaynakların sınırsızca tüketildiği ve insanların birbiri ile sorun yaşadığı kötü bir ortama dönüştüğünü ifade etti. Şahin “Bunun sonucu olarak ne turizm doğru dürüst yapılabiliyor ne de oradaki işletmeler doğru dürüst para kazanabiliyor. Dolayısıyla biz de Adrasan ile ilgili bir çalışma içerisine girdik.” diye konuştu.


12 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

留言


mhiformbanner-280x500.jpg

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
bottom of page