top of page
  • turizmisletmeyatir

Vakko’nun ikinci oteli, Çengelköy sahilinde yer alacak

Bu yıl 90’ıncı yılını kutlamaya hazırlanan Vakko, Nişantaşı’ndaki Vakko Hotel & Residence İstanbul'un ardından ikinci otelini İstanbul Anadolu yakasında açacak.Çengelköy'de, 19’uncu yüzyıldan kalma eski bir Osmanlı fabrikasından dönüştürülen, kendi özel iskelesi olan Sumahan on the Water bu yılın üçüncü çeyreğinde kapılarını Vakko Hotel & Residence Sumahan olarak açmaya hazırlanıyor. Necla Dalan imzalı haberde, bulundukları sektörlerde büyümeye odaklandıklarını söyleyen Vakko CEO’su Jaklin Güner, “Çengelköy’deki Sumahan Otel’i kiraladık. Uzun vadeli bir kiralama oldu. İstanbul’un en kıymetli binalarından birini değerlendireceğiz.

 

2024’ün üçüncü çeyreğinde Çengelköy’deki Vakko Hotel & Residence Sumahan olarak açarak konaklama sektöründeki yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Vakko Hotel & Residence Nişantaşı projesinde imzası bulunan Fransız mimarlar tarafından yapının mimari DNA’sı ve orijinal dokularına sadık kalınarak tasarlanacak olan otel, Boğaz manzarasına hâkim 12 adet konforlu yaşam alanıyla, kısa ve uzun dönem konaklamak isteyen misafirlerine özel kulüp sistemi ve Vakko dünyasının ayrıcalıkları ile hizmet verecek” diye konuştu.

 

“Johnny Depp doğum gününü Nişantaşı’ndaki otelde kutladı”

 

Nişantaşı’ndaki otelin resmi açılışını deprem yüzünden yapmadıklarını ifade eden Güner, “Tanıtım bile yapmadık ama otelde doluluk oranı yüzde 78-85 arasında değişiyor. Yabancı müşteri oranımız yüzde 70. Ünlü sanatçı Johnny Depp doğum gününü burada kutladı. Bu yıl Türkiye’de konser vermeye gelecek bir dünya starı da otelimizde konaklayacak” diye konuştu.


 

23 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
2-navitas-min (1).gif
bottom of page