top of page
  • turizmisletmeyatir

Trip.com’un yöneticileri Antalyalı otelcilerle bir araya geldi

TGA’nın organizasyonunda Antalya’da incelemelerde bulunan Çin merkezli dünyanın en büyük online seyahat platformu Tripcom’un yöneticileri, AKTOB’un ev sahipliğinde Antalya’daki otel yöneticileri ile Limak Lara’da bir araya geldi.


Toplantının açılış konuşmasını AKTOB Başkanı, TGA Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Kaan Kavaloğlu yaptı. Kavaloğlu, konuşmasında Çinli turizmcileri AKTOB, TGA ve GoTürkiye’nin faaliyetleri ve hedefleri hakkında bilgilendirdi.

 

Türkiye’nin turizmde hedeflediği turist sayısına ve gelire ulaşabilmek için sektörün kilit paydaşları ile işbirliği yapmanın hayati önem taşıdığını belirten Kavaloğlu, “İşte bu yüzden bugün hepimiz buradayız. Tripcom şu anda şüphesiz dünyanın en büyük çevrimiçi seyahat platformlarından biridir. Bu nedenle onların şu anki Antalya ziyareti ve bundan sonraki İstanbul ziyareti bizim için çok önemli. Umarım Tripcom temsilcileri şu ana kadar Antalya’da ziyaret ettikleri otel ve eğlence tesislerinden memnun kalmışlardır. Hem AKTOB Başkanı hem de kişisel olarak Tripcom’un çabasını daha da değerli buluyorum. Tripcom’un bir sonraki durağı İstanbul olacak. Hepinize Türkiye’ye ayırdığınız zaman ve özveri için teşekkür etmek istiyorum. Paydaşlarınızla hem bugün hem de yarın bağ kuracağınızı umuyorum. Hepinize başarılı bir toplantı serisi diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Başkan Kaan Kavaloğlu’nun ardından Tripcom’un yöneticileri yaptıkları çalışmalar ve iş birliği yapabilecekleri konular hakkında sunumlar gerçekleştirdi. Çinli turizmciler Türkiye’nin havalimanı, uçuş ve vize konusunda önemli avantajlara sahip olduğunu söyledi. Toplantının sonunda Çinli turizmciler, soru-cevap kısmında Çinli turistler ve Tripcom hakkındaki soruları cevapladı. Tripcom yöneticileri gelen soru üzerine Ocak ayındaki uzun tatil dönemlerinde çocuklu ailelere yönelik her şey dâhil sistemini öne çıkarmayı planladıklarını söyledi

 

TGA ve AKTOB olarak Çin’in önde gelen direkt rezervasyon yapan OTA’sı Tripcom’u Antalya’da ağırladıklarını söyleyen AKTOB Başkanı Kavaloğlu, “Dünyanın en büyüklerinden biri olan Tripcom’un yöneticilerini ağırlamayı çok önemsiyoruz. Yapmış olduğumuz toplantı ve workshopta Antalya’yı çok beğendiklerini ve ciddi anlamda da Çinli turist sayısını artırabileceklerini söylediler. Şu ana kadar 2023 itibariyle Çinli turist sayısı çok yüksek değil. Antalya’da 7 bin, Türkiye genelinde ise 200 bin civarında Çinli turist ağırladık. Siz de takdir ederiniz ki bu pazarın bugüne kadar çok gereği kadar ehemmiyet verildiğini düşünmüyorum. Özellikle yapılacak çalışmalarla Çinli sayısının Türkiye ve Antalya’da artacağını düşünüyoruz” dedi.

4 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
2-navitas-min (1).gif
bottom of page