top of page
  • turizmisletmeyatir

Tokat’ın Deveciler Hanı, Silk Road Museum Hotel olarak yeniden hizmet açıldı

Tokat’ta bulunan, tarihi İpek Yolu ve Baharat Yolu’nun kesiştiği, 600 yıl önce dünyanın en lüks oteli olan Deveciler Hanı tekrardan restore edilerek, dünyanın pek çok ülkesinden gelen misafirler ve yenilenmiş yüzü ile Silk Road Museum Hotel olarak tekrar hizmete açıldı.

Birçok özel davetlinin katıldığı açılışa, 15’e yakın büyükelçi, dünyanın farklı ülkelerinden ve yurtiçinden gelen yabancı misafirler, Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Tokat Milletvekili ve Anayasa Komisyon Başkanı Yusuf Beyazıt, Tokat milletvekilleri Yücel Bulut, Mustafa Arslan, Cüneyt Aldemir, Avcılar geçmiş dönem Belediye Başkanı Turan Hançerli, Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, Turhal Belediye Başkanı Erdem Ural, Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, Almus Belediye Başkanı Bekir Özer, Vakıflar Bölge Müdürü Sebahattin Erdoğan ile birlikte bir çok siyasi parti temsilcileri, bürokratla ve özel sektör temsilcilerinin katılımı ile görkemli bir açılış töreni gerçekleşti.


Silk Road Museum Hotel açılış töreninde konuşan Travelshop Turkey Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Silk Road Museum Oteli Yönetim Kurulu Başkanı Murtaza Kalender duygu dolu açılış konuşmasında şunları ifade etti:


“Yaklaşık 600 yıl önce ecdatlarımız tarafından inşa edilen bu önemli yapıyı yeniden kullanıma açarak başta güzel şehrimiz Tokat olmak üzere tüm turizm camiamıza kavuşturmanın gururu içerisindeyiz “


Sn Kalender “Aile olarak Tokat ile ilgli bir hayalimiz vardı ve bugün bu hayalimizi sizlerle gerçekleştirmenin inanılmaz mutluluğu içerisindeyiz” şeklinde konuşmasına devam etti.

Bugün açmış olduğumuz otelimizde 27 özel konsept odalarımızla beraber, Tokat Yöresel Mutfağı ve Dünya Mutfağından lezzetler sunan iki ayrı mutfağın yer aldığı, özel çok amaçlı ve BBQ odası, iki ayrı toplantı salonu ve oldukça geniş ve açılır kapanır çatı systemi ile hizmet vererek Tokat!a katma değer katacaklarını belirtti.


Kalender, bu özel konseptle dünyanın en güzel düğünleri, kınalarını, toplantı ve özel günlerin yanı sıra halkın keyifle kahvaltı ve yemek servis alacağı bu otelimiz ile dünyanın en iddialı hizmetini vereceklerini ifade etti.


Murtaza Kalender sözlerine şu şekilde devam etti:Bu otelin açılış sürecinde geçen iki yıllık süreçte her zaman destekleriyle yanımızda olan Sayin Tokat Valimize, milletvekillerimize, Belediye başkanlarımıza, Tokat Vakıflar Bölge müdürlüğüne, Tokat’taki kurum ve kuruluşlara ayrı ayrı teşekkür ettiğini belirtti.


Ayrıca Kalender, inşaat sürecinde gecesini gündüzüne katan abisi Ayhan Kalender’e, kardeşi Orhan Kalender’e, iki yıl süren bu meşakatli projenin oluşmasında büyük emeği geçen Seka Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı mimarımız Seda Kavukcuoğlu hanımefendiye, otelimizin Genel Müdürü Çağla Atlı Hanım’a, şefimiz İsmail Usta’ya gösterdiği üstün  ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.


Tokat 900 adımda 900 yıllık trihe ulaşabileceğimiz ender, güzide şehirlerimizden bir tanesi ayrıca Tokat ekolojik doğası ile bereketli topraklarından çıkan meyve ve sebzeleriyle, doğa harikası Ballıca Mağarası ve Kaz Gölü ile Dünya’da nam etmiş insanı ve misafir perverliği ile ve saf duyguları ile Anadolu’nun en güzel şehirlerinden birisi olarak turizmde hak ettiği yerlere gelebilmesi adına aile olarak herzaman ellerinden her türlü çalışmayı yapmaktan çekinmeyeceklerini ifade etti.


Kalender, dünyanın bir çok ülkesinden ve Tokat’tan gelen 500’e yakın misafirin gösterdiği ilgi ve alakaya teşekkür etti.


 Görkemli açılışın akşamında ise Ünlü Küba’lı sanatçının büyüleyici sahne performansı ile Tokat’a gelen misafirlere unutulmayacak bir gece yaşattı.


25 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
2-navitas-min (1).gif
bottom of page