top of page

DESTEKLEYENLER

gaia banner (1).gif
  • turizmisletmeyatir

THY ve UNWTO Arasında Sürdürülebilir Turizm İçin İş birliği

Türk Hava Yolları (THY), Birleşmiş Milletler’in turizm alanında önde gelen uluslararası kamu kuruluşu olan BM Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) ile sürdürülebilir turizmi teşvik etmek amacıyla bir mutabakat zaptı imzaladı.

Mutabakat zaptı, gelişmekte olan destinasyonlarda hava bağlantısındaki ilerlemeleri desteklemek için kamu ve özel sektör iş birliğinin genişletilmesine odaklanacak. Airlinehaber'in aktardığına göre, her iki taraf da kendi alanlarındaki uzmanlıklarından yararlanarak bilgi alışverişinde bulunacak ve sürdürülebilir havacılık yakıtı gibi konular üzerinde çalışmalar yapacak.


İmza Töreni

İmza törenine Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü Bağlı Üyeler Direktörü Ion Vilcu ve Türkiye Cumhuriyeti İspanya Büyükelçisi Nüket Küçükel Ezberci katıldı.


"Bu ortaklık, küresel bir havayolu olan rolümüzü de vurguluyor”

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, imza töreninde yaptığı açıklamada, “Sürdürülebilir turizmi teşvik etme ve küresel bağlantıyı güçlendirme yönündeki ortak hedeflerimize ulaşmak için BM Turizm ile stratejik bir ortaklık kurma yolculuğuna çıkmanın heyecanını yaşıyoruz. Bu potansiyel ortaklık, sürdürülebilir turizme olan bağlılığımızın göstergesi olarak dünya çapında insanları ve kültürleri bir araya getiren küresel bir havayolu olan rolümüzü de vurguluyor,” dedi.


BM Dünya Turizm Örgütü Bağlı Üyeler Direktörü Ion Vilcu ise, “Mutabakatın imzalanmasıyla, sürdürülebilir ve sorumlu turizme olan bağlılığımızı ilerletmek için bir ortaklığa imza atıyoruz. Türk Hava Yolları, turizmin ve kültürel alışverişin desteklenmesinde küresel bir öncüdür. Bu şüphesiz sivil katılımı ve kültürel çeşitliliği teşvik etmemize ve yerel mirası öne çıkarmamıza olanak tanıyacak tarihi bir gün,” ifadelerini kullandı.

#THY #BM #DünyaTurizmÖrgütü #UNWTO

 

19 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Σχόλια


mhiformbanner-280x500.jpg

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
bottom of page