top of page

DESTEKLEYENLER

gaia banner (1).gif
  • turizmisletmeyatir

THY ile KM Malta Airlines ortak uçuşlara başlıyor

Türk Hava Yolları (THY) ve Malta’nın bayrak taşıyıcısı KM Malta Airlines, 15 Haziran tarihinden itibaren geçerli olmak üzere ortak uçuşlar gerçekleştirmek için kod paylaşım (code share) anlaşmasına imza attılar.

Code share anlaşması, Dubai’de düzenlenen IATA AGM organizasyonunda imzalandı.

Anlaşma ile yolculara İstanbul Malta arasındaki direkt uçuşlarda daha esnek seyahat seçenekleri sunuyor. İş birliği kapsamında KM Malta Havayolları, pazarlama uçuş numaralarını THY’nin İstanbul – Malta seferlerine yerleştirecek.


Anlaşmaya ilişkin değerlendirmede bulunan THY Genel Müdürü Bilal Ekşi; “KM Malta Havayolları ile yaptığımız kod paylaşımı anlaşmasının iki ülke arasındaki iş birliğini yeniden güçlendirecek olmasından memnuniyet duyuyoruz. Bu ortaklık sadece Maltalı yolcuların Türk Hava Yolları’nın küresel ölçekteki geniş ağından faydalanmasını sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda Malta’dan daha fazla ziyaretçinin eşsiz ülkemiz Türkiye’yi ziyaret etmesini teşvik ediyor. Aynı şekilde Akdeniz’in büyüleyici ada ülkesi Malta da daha fazla ziyaretçi çekecektir. Başarılı ve uzun soluklu bir iş birliği için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

 

“BÜYÜK MEMNUNİYET DUYUYORUZ”

KM Malta Havayolları İcra Kurulu Başkanı David G. Curmi ise; “Türk Hava Yolları’nı ortak uçuş partnerlerimiz arasında saymaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. İstanbul, Malta’ya her gün iki sefer uçuş düzenleyen ve Maltalı müşterilerimize geniş bir destinasyon seçeneği sunan önemli bir merkezdir. Ayrıca, uluslararası yolcularımıza Malta Uluslararası Havalimanı üzerinden gelişmiş bağlantı imkanları sunacaktır. Bu aynı zamanda KM Malta Havayolları’nın büyük taşıyıcılar tarafından tercih edilen bir ortak olarak kabul edildiğini de göstermektedir” açıklamasında bulundu.


3 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Σχόλια


mhiformbanner-280x500.jpg

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
bottom of page