top of page
  • turizmisletmeyatir

THY 5 bin personel alacak

Toplam çalışan sayısını 150 bine ulaştırmayı hedefleyen Türk Hava Yolları, 2024’te ise 5 bin personel istihdam edecek.


Türkiye’de genç nüfusun en çok çalışmak istediği şirketler arasında yer alan Türk Hava Yolları, yayınladığı “Take-Off 101”, “Take-Off Jr.” ve “Take-Off Cadet” iş ilanlarıyla uçuş ve yer çalışanı olarak birçok pozisyonda alım yapacağını duyurdu.

 

Türk Hava Yolları İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay, 2024 yılı için yaklaşık 5 bin çalışanı işe almayı hedeflediklerini belirtti.

 

Bu ilanlar kapsamında bayrak taşıyıcı havayolu, 2033 hedefleri doğrultusunda çalışan istihdamını artırmayı hedefliyor.

 

“Çalışan Sayımızı 150 Bin Çalışana Ulaştırmayı Hedefliyoruz”


Hürriyet Ekonomi Servisi’nin haberine göre; İstanbul Teknik Üniversitesi’nin düzenlediği “Kariyer Zirvesi” etkinliğinde, işe alım politikaları ve süreçleri hakkında konuşma yapan Türk Hava Yolları İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay; “Ortaklığımızın büyüme stratejileri doğrultusunda her yıl çalışan sayımızı artırmaya gayret ediyor; istihdamı artırma politikalarımızla Türkiye ekonomisine katkı sunmaya çalışıyoruz. 2023 yılında, uçuş ve yer ekiplerinden oluşmak üzere toplam 5 bin 134 çalışanı bünyemize kattık. Bu yıl da yine 2023’te olduğu gibi yaklaşık 5 bin çalışanı ailemize almayı hedefliyor; iştirak şirketlerimizle birlikte takribi 84 bin olan çalışan sayımızı, 10 yıl sonunda 150 bin çalışana ulaştırmayı hedefliyoruz” dedi.     

33 görüntüleme0 yorum

Comments


DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
2-navitas-min (1).gif
bottom of page