top of page

DESTEKLEYENLER

gaia banner (1).gif
  • turizmisletmeyatir

Thomas Cook'ta iade sürecinin eylülde başlaması bekleniyor!

İngiliz tur operatörü Thomas Cook'un alacaklarına para iade süreci başlıyor. İflasından neredeyse beş yıl sonra varlıkların satışından elde edilen 311 milyon euro alacaklılara dağıtılacak.

2019'da iflas eden Alman tur operatörü Thomas Cook'un alacaklarına para iade süreci başlıyor. Şirketin merkezinin bulunduğu İngiltere'de tasfiye süreci halen devam ediyor. Thomas Cook'un iflasının hemen ardından Britanya Hükümeti İflas Servisi'nden David Chapman şirketin kayyım ve tasfiye sürecini yönetmeye başlamıştı.

 

Varlıkların satışından elde edilen 311 milyon euro alacaklılara dağıtılacak

Chapman Thomas Cook Grubu'nun iflasından neredeyse beş yıl sonra varlıkların satışı yoluyla 331 milyon Euro topladı. Bu paranın alacaklılara orantılı olarak geri ödeneceği belirtildi.

 

Almanya'da, Thomas Cook'un Oberursel'deki eski genel merkezinde iflas eden şirketin bazı varlıkları satıldı. Gelir, varlıkların satışından elde edildi. İngiliz yetkililere göre, havalimanlarındaki slotlar, oteller, ticari marka hakları ve eski seyahat acenteleri de dahil Thomas Cook iflas ettiğinde şirketin 1,4 milyar euro civarında borcu vardı.

 

Thomas Cook Grubu tasfiye halindeki 57 farklı şirketten oluşuyor ve bunların hepsi alacaklılara ödeme yapmayacak. İflas yöneticisi, ödemelerin her şirket için farklı olacağını söyledi.

 

Ödemelerin Eylül 2024'te başlaması bekleniyor

Thomas Cook'tan alacağı olduğu tespit edilenlere Eylül 2024'ün sonundan önce ödeme yapılması bekleniyor.


30 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


mhiformbanner-280x500.jpg

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
bottom of page