top of page

DESTEKLEYENLER

gaia banner (1).gif
  • turizmisletmeyatir

Tatilsepeti'nden anlamlı 19 Mayıs filmi... Doğum Günün Kutlu Olsun Paşam!

Tatilsepeti’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için hazırladığı kısa film sosyal mecra ve TV kanallarında yayınlanmaya ve ilgiyle izlenmeye başlandı. Filmde mücadele ateşinin Samsun’da yakıldığı, aynı zamanda Atatürk’ün doğum günü olarak kabul ettiği o gün bir pasta ve mumla temsil ediliyor.

Yabancı temsilcilikler tarafından doğduğu gün merak edilip bilgi bulunamadığında, konu Atatürk’e kadar gider. ‘’Doğduğunuz gün nedir Paşam’’ sorusu üzerine Atatürk şu yanıtı verir: ‘’Anam beni bir bahar günü doğurduğunu söylemiştir, neden 19 Mayıs olmasın.’’ Böylelikle kayıtlara geçer. O gün bugündür, en büyük gündür 19 Mayıs!

Kısa filmde mum ve pasta işte o büyük güne bir kutlama. O gün ki bu topraklara yeniden baharın geldiği gün. Dış ses Büyük Önderimiz Atatürk’e duyduğumuz sonsuz minneti “Aniden gelmedin ki aklımıza, yaptıkların her zaman hatırımızda” sözleriyle dillendiriyor. Filmde ilk başta yanmayan mum umutsuzluğu ve karanlığı anlatırken, bir anda arka planda umudun ta kendisi bir Güneş gibi ulusun üzerine doğuyor ve mum alev alıyor: Doğum günün kutlu olsun Paşam!

 

9 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


mhiformbanner-280x500.jpg

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
bottom of page