top of page

DESTEKLEYENLER

gaia banner (1).gif
  • turizmisletmeyatir

Tatilciler kampanya döneminde dakikada iki uçağı doldurdu

Birleşik Krallık merkezli taşıyıcı easyJet, şimdiye kadarki en büyük satış talebiyle karşılaştı. Tatilciler kampanya döneminde dakikada iki uçağı doldurdu.


2024 için Türkiye sahilleri ilgi gören rotalar arasında yer aldı. easyJet ve easyJet Holidays, şimdiye kadarki en büyük rezervasyon talebiyle karşılaştı. Şirketten yapılan açıklamaya göre, kampanyaya katılan tatilciler dakikada iki uçağı doldurdu.

 

Sektörde genellikle İngilizlerin denizaşırı bir tatil rezervasyonu yapması için yılın en yoğun günü olarak bilinen “Güneş Işığı Cumartesi” günü yaşandığı belirtildi. İndirimin başlamasından bu yana Amsterdam, Paris, Alicante ve Malaga en popüler rotalar olurken, Yunan adası Skiathos, İtalya’daki Calabria ve Laponya’daki Rovaniemi 2023’e kıyasla en fazla popülerlik artışı yaşayan destinasyonlar arasında yer aldı.

 

Orta Avrupa destinasyonları Hırvatistan’daki Zadar ve Karadağ’daki Tivat da 2024 için popülerlikte bir artış görürken, İngilizler Rennes ve La Rochelle gibi Fransız destinasyonlarına daha fazla sayıda uçuş rezervasyonu yaptı. Cenevre, Lyon ve Innsbruck kayak molaları için en iyi yerler oldu.

 

Türkiye sahilleri de ilgi gören popüler destinasyonlar arasında

 

Paket tatiller için, easyJet’in tur operatörü kolu Mayıs, Haziran ve Temmuz ayları için yapılan rezervasyonlarda artış gördü. haber.aero'nun aktardığına göre, deniz turizminde 2024 için en fazla talep İspanya’ya olurken, Türkiye, Girit, Rodos ve Tunus diğer popüler yerler arasında yer aldı.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan easyJet CEO’su Johan Lundgren, şunları söyledi: “Geleneksel olarak yoğun olan bu rezervasyon döneminde uçuş ve tatil rezervasyonlarının artması ve 2024 yazına yönelik güçlü rezervasyon ivmesi ile tatillerin müşterilerimiz için değerini ve önemini görmeye devam ediyoruz.

 

easyJet Holidays’ın popülaritesi de büyümeye devam ediyor; yılın ilk çeyreğinde yüzde 48 daha fazla müşteri ve bu mali yılda yüzde 35’ten fazla bir artış bekleniyor. Tüm bunlar, talebin gücünün bir kanıtıdır. Bu nedenle marka ve ağımızla müşterilerimize hizmet sunmaya odaklanmaya devam ediyoruz.

2 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


mhiformbanner-280x500.jpg

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
bottom of page