top of page
  • turizmisletmeyatir

Talat Dinçer: Mersin neden kruvaziyer turizm rotasından çıkarıldı?

CHP Mersin Milletvekili Talat Dinçer, “Mersin kruvaziyer turizm rotasından çıkarılarak kentin turizmi kaderine terk edildi. Hükümet, kentimize yönelik hiçbir sözünü yerine getirmiyor” diye konuştu.


Dinçer, Mersin yerine Doğu Akdeniz’in ana konteyner limanı olarak tercih edilmesinin, bu kente ihanet olduğunu söyledi. Kentin yarım kalan projelerini meclis gündemine taşıyan CHP Mersin Milletvekili Dinçer, “Mersin’e verilen sözler tutulmuyor” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Talat Dinçer, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda 2024 yılı mali bütçe görüşmelerinde Mersin’in lojistik, ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda sürdürülen ancak yarım kalan projelerini meclis kürsüsüne taşıdı. Mersin İz Haber'in aktardığına göre Milletvekili Dinçer, Mersin’in kruvaziyer turizmi rotasından neden çıkarıldığı, kentin turizm yatırımlarından neden mahrum bırakıldığıyla ilgili sorularını yanıtlanmak üzere meclis kürsüsünden ilgili bakanlığa iletti.

 

"Mersin Kruvaziyer turizm rotasından çıkarılmıştır"

 

Kente turizm açısından ivme kazandırma amacı hedefleyen kruvaziyer taşımacılığını da masaya yatıran Mersin Milletvekili Talat Dinçer, “ Kruvaziyer turizmi, günümüzde dünyada en çok ilgi gören turizm aktivitelerinden birisidir. Kruvaziyer turizmi açısından dünya çapında ilgi gören çok sayıda destinasyonun bulunduğu Akdeniz Havzası’nda konumlanmış olan ülkemiz, söz konusu turizm türü bakımından dikkat çekici destinasyonlara sahiptir.

 

Bunların başında da çok sayıda doğal ve kültürel çekicilikle büyük bir potansiyele sahip olan Mersin gelmektedir. Ancak bugün gelinen noktada turizm açısından bu kadar öneme sahip olan Mersin Kruvaziyer turizm rotasından çıkarılmıştır. İktidar maalesef Mersin’e sırtını dönmüş, her türlü gelişime sekte vurmaktadır” diye konuştu.

 

"Bir zamanlar turizm cenneti olan Mersin bugün maalesef cezalandırılıyor"

 

İktidarın kruvaziyer turizminin yanı sıra turizm açısından öneme sahip bütün gelişimlerine gözü kapalı kaldığına dikkat çeken Mersin Milletvekili Talat Dinçer, “ Kente turizm açasından büyük katkı sağlayacak olan Kazanlı Tarsus projesi kapsamındaki bütün projeler bir türlü hizmete açılamayan Çukurova havaalanı nedeniyle dondurulmuş durumda.

 

İstanbul’da hava alanını bir iki yılda hizmete açan iktidar konu Mersin olunca kör, sağır ve dilsiz. Yine Taşucu-Boğsak bölgesinde yapımı hedeflenen 5 yıldızlı otellerle ilgili atılmış somut bir adım yok. Bir zamanlar turizm cenneti olan Mersin bugün maalesef cezalandırılıyor. Mersin’e olan bu öfkenin sebebi nedir” diye sordu.

#Mersin #TalatDinçer #KruvaziyerTurizm

2 görüntüleme0 yorum

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
2-navitas-min (1).gif
bottom of page