top of page

DESTEKLEYENLER

gaia banner (1).gif
  • turizmisletmeyatir

Türkiye'nin gururu dev havayolu şirketi satılıyor iddiası!

Gazeteci Fatih Altaylı, Sivil Havacılık Müdürlüğü'nün son günlerde yolcuların yaşadığı sorunlarla gündem olan Türk Hava Yolları'nın alt markası Ajet'e karşı önlem almamasını eleştirdi. Altaylı öte yandan AJet'in Arap sermayesine satılacağını öne sürdü.

Teknik sorunlar, uçuşlarda rötarlar, yolcuların valizlerinin kaybolması gibi sorunların yaşandığı AJet gündemden düşmüyor. 


Gazeteci Fatih Altaylı, THY'nin yeni markası AJet'le ilgili sorunları değerlendirdiği yazısında THY personelinin iddialarını aktardı.


Sivil Havacılık Müdürlüğü'nü de eleştiren Altaylı, 'Benim anlamadığım ise tüm bu rezalete Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün nasıl ve neden seyirci kaldığı' dedi.


"ARAP SERMAYESİNE SATILMAK ÜZERE..."


Altaylı bugünkü yazısında, firmayla ilgili şu ifadeleri kullandı:

Gayet güzel bir operasyon yürüten Anadolu Jet kapatılıp, yerini A Jet denilen ne idüğü belirsiz şirkete bırakınca Türk havacılığının başına ciddi bir bela açıldı.

Telefonum, mesaj kutum, Whatsapp’ım, e-mailim A Jet’ten şikayet eden yüzlerce mağdurun mesajları ile dolu.


Çevremizde de şahsen tanıdığımız belki yüzlerce mağdur var.

Hiçbir uçakları zamanında kalkmıyor, pilotlar uçuşa dakikalar kala “Mesaim bitti” diyerek kokpiti terk ediyor. Uçakları yolculara hiçbir bilgi vermeden yoldan dönüyor ve yolculara “Kızmayın size hamburger ısmarlayacağız” anonsuyla alay eder gibi Burger King’e davet ediliyor.


AJet’de rezaletlerin sonu gelmiyor.

THY personelinin iddiası, A Jet’in muhtemelen Arap sermayesine satılmak üzere organize edildiği, bu yüzden Anadolu Jet’in THY ile ortak kullandığı rezervasyon ve planlama sisteminden ayrıldığı, sorunların da bundan kaynaklandığı.

Benim anlamadığım ise tüm bu rezalete Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün nasıl ve neden seyirci kaldığı.


73 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


mhiformbanner-280x500.jpg

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
bottom of page