top of page
  • turizmisletmeyatir

Sheraton Uşak’ta dış cephe tamam, sıra iç ünitelerde

Uşak’ın ilk termal oteli unvanına sahip Sheraton Uşak, 179 oda ve 410 yatak kapasiteli olacak. Kaba inşaatı tamamlanarak çalışmalarına iç ünitelerde devam edilen Sheraton Uşak, 2024 yılı içinde bitirilmesi hedefleniyor.


Uşak’ın tekstilci iki ailesi Çekçek ve Polat ailelerinin girişimi ile yapılacak olan Sheraton Uşak Oteli’nin temeli Kasım 2022'de atılmıştı.


Dış cephe çalışması tamamlandı, 2024 yılı içinde bitirilmesi hedefleniyor

Uşakport'tan Ali Araslı'nın haberine göre eski Şelale Restoranın olduğu yere inşa edilen ve kentin ilk termal otelinin dış cephe çalışması büyük oranda tamamlandı. Kentte uzun yıllar, Şelale Restoran olarak hizmet veren Ilıcak Subaşı’ndaki 12 bin metrekarelik alana Sheraton Otel inşa ediliyor.

 

Termal suyla hizmet verecek olan Sheraton Otelin bulunduğu alan, Şubat 2022’de Polat ve Çekçek aileleri tarafından alındı. PolSar Tekstil isimi firma, burada dünya genelinde faaliyet gösteren lüks otel zinciri Sheraton ile anlaştı. 11 Kasım 2022’de temeli atılan ve o dönemin şartlarında 500 milyon TL’ye mal olacak olan oteldeki çalışmalar devam etti. Geçtiğimiz yaz aylarında kaba inşaatı tamamlanan otelin dış cephe dizaynı da tamamlandı. Cam dış cephe, kentin Kemalöz ve Dikilitaş Mahallelerinden rahatlıkla görünür hale geldi. Türkiye ve diğer ülkelerde genellikle dış cephesi cam olan Sheraton Otel, Uşak’ta da benzer yapıyla hizmet verecek.

 

179 oda ve 410 yatak kapasiteli

179 odalı ve 410 yataklı olan otelin faaliyete geçmesiyle birlikte kentteki otel kapasitesi şu andakine göre yüzde 20 artacak. Hali hazırda kentteki otellerde yaklaşık 2000 oda bulunuyor.

 

Otelin termal su kaynaklarıyla beslenmesi için Uşak Belediyesi geçtiğimiz günlerde bir ihale yaptı. Karaağaç bölgesinde kazılan termal su kuyusundan elde edilen suyun yarısının otele verilmesi için ihale yapıldı. Otel kullandığı su için belediyeye belli bir bedel ödeyecek. Otelin yeni çevre yolunun kenarına termal otellerin yapımı için örnek oluşturması da bekleniyor. Tur şirketlerinin Uşak’a daha çok yerli ve yabancı turist çekmesi için bu çalışmaların pozitif sonuç doğuracağı düşüncesi hakim.

 

250 kişi çalışacak

Termal SPA alanı da bulunan otelde Balo ve konferans salonu, toplantı odaları, açık kapalı yüzme havuzları, fitness salonu, deniz mahsulleri restorandı, dünya mutfağı restorandı, açık düğün salonu bulunacağı ve ilk etapta yaklaşık 250 kişinin istihdam edileceği belirtildi.

66 görüntüleme0 yorum

Comments


DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
2-navitas-min (1).gif
bottom of page