top of page
  • turizmisletmeyatir

Sabahattin Duman: Yılbaşı rezervasyonları yavaş seyrediyor

Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı (BOYD) Sabahattin Duman, "Bodrum yılbaşı rezervasyonları yavaş seyrediyor. Geçmişte aralık ortasına kadar neredeyse açık otellerde rezervasyonlar %100 olurken bu yıl hem de 3 günlük tatil olmasına rağmen doluluklar %50’nin altında kaldı" dedi.


Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı (BOYD) Sabahattin Duman, Sözcü'ye yaptığı açıklamada “Bodrum yılbaşı rezervasyonları yavaş seyrediyor. Geçmişte aralık ortasına kadar neredeyse açık otellerde rezervasyonlar %100 olurken bu yıl hem de 3 günlük tatil olmasına rağmen doluluklar %50’nin altında kaldı.

 

Bu yıl iyi kar yağışı alan başta Uludağ olmak üzere kışlık bölgelerin ve Güçlü sahne programı olan otellerin revaçta olduğunu görüyoruz. Balo fiyatlarını belirleyici en önemli etken sahne proğramı maliyeti” dedi.

 

 Canlı Müzikli yeni yıl balosu 4-6 bin lira

Duman açıklamasının devamında, “Neredeyse bütün ünlü sanatçılar Kumarhane destekli sahne programlarıyla KKTC’de olacak. Bu durumda KKTC ile rekabet etmek mümkün değil. Zaten Bodrum gittikçe eğlence sektörü ve gece hayatı ile gündemde olduğu “Sabaha kadar dans” olan dönemden de hızla uzaklaşıyor. Yılbaşında neler olacak dersek? Her bütçeye uygun bir sürü seçenek olacak.

 

Oda kahvaltı balosuz oteller kişi başı 500 Lira'dan başlıyor. Bodrum’da konaklamalı otel programları sadece program olan eğlence mekanlarından daha hesaplı seçenek olarak görünüyor. Konaklama talebi düşük olunca oteller konaklamalı balo fiyatını iyi bir silah olarak kullanıyor.

 

Konaklamalı Balolar kişi başı 2.000 Lira'dan başlıyor 250 Euro'ya kadar gidiyor. Konaklamasız programlarda Gümüşlük’te canlı müzik ve balo 1.500 Lira'yken, Bodrum merkez marina civarında konaklamasız canlı müzikli balo 4.000 – 6.000 Lira olabildiğini görüyoruz” diye konuştu.

3 görüntüleme0 yorum

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
2-navitas-min (1).gif
bottom of page