top of page

DESTEKLEYENLER

gaia banner (1).gif
  • turizmisletmeyatir

"Süper Kupa” uçak bileti fiyatlarını da yükseltti

Arabistan’ın başkenti Riyad'da Türkiye'nin iki dev kulübü Galatasaray ve Fenerbahçe arasında oynanacak Süper Kupa maçına olan yoğun ilgi İstanbul merkezli Arabistan uçak bilet fiyatlarında da artışa neden oldu.


Arabistan’ın başkenti Riyad'da Türkiye'nin iki dev kulübü Galatasaray ve Fenerbahçe arasında oynanacak Süper Kupa maçına olan yoğun ilgi İstanbul merkezli Arabistan uçak bilet fiyatlarında da artışa neden oldu. Geçen aylarda 6-10 Bin TL civarında satılan İstanbul merkezli Riyad, Cidde ve Medine uçak biletleri bazı havayolu şirketlerinde Süper Kupa maçı öncesi 30 Bin Lara’yı buldu.

 

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında 29 Aralık 2023 Cuma günü TSİ 20.45'te Riyad Al-Awwal Park (Kral Suud Üniversitesi) Stadyumu'nda oynanacak olan 2023 Süper Kupa müsabakasına ilgi oldukça yoğun.

 

Maç haftası öncesi 6 ile 10 Bin TL arasında satılan İstanbul- Medine uçak bileti 30 Bin TL'yi buldu. Yine 7-8 Bin TL'den satılan İstanbul-Riyad uçak bileti bazı havayolu şirketlerinde 30 Bin TL'yi aştı. Daha geçen hafta 7 Bin liradan satılan Cidde uçak bileti ise, 30 Bin TL'ye yaklaştı.

 

Uçak firmalarının resmi sitesinden derlenilen bilgiye göre, aynı havayolu şirketinin maç haftası bilet fiyatı ile kupa maçı sonrası, yeni yılın ilk günlerindeki bilet fiyatları arasında adeta uçurum oluştu.

 

Akatarmalı uçuşlar daha ucuz

 

Sektör temsilcileri, havacılıkta arz- talep denklemine dikkat çekerken bir acente yetkilisi, "Kupa maçını fırsat bilen futbolseverler umre yapmayı da planlarına dahil edince fiyatlar zirve yaptı. Uçaklar doldukça fiyatlar yükseldi." dedi.

 

Sektör temsilcisi şöyle devam etti:

 

"Maç sonrası hafta ise, bilet fiyatları normale dönüyor. Fiyatlar zirve yapınca bazı futbolseverler daha ucuz olan aktarmalı uçuşları tercih ediyor. Direkt uçuş yerine saatler süren aktarmalı uçuş tercih edenler 10-12 bin liraya bilet bulabiliyor. Ama Medine, Cidde ya da Riyad'a direkt uçmak isteyenler maç arifesinde 30 bin lirayı bulan biletlerle karşı karşıya kaldı." (İHA)

8 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


mhiformbanner-280x500.jpg

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
bottom of page