top of page

DESTEKLEYENLER

gaia banner (1).gif
  • turizmisletmeyatir

Rusya’ya gelen ziyaretçi sayısı 78 milyona ulaştı

Rusya Başbakan Yardımcısı Dmitry Çernışenko, 2023 yılında Rusya genelindeki turist akışının yüzde 20 artarak 78 milyona ulaştığını söyledi.


Çernışenko, “Rusya” Turizm Günü sergi ve forumundaki genel oturumunda yaptığı açıklamada, “2023 sonuçları iç turizme yönelik talebin sadece toparlanmakla kalmadığını, aynı zamanda Covid öncesi seviyeyi çoktan aştığını göstermektedir. Bugün yüzde 20’lik bir artıştan bahsediyoruz ve seyahat eden sayısı 78 milyona ulaştı” dedi.

 

Başbakan Yardımcısı, arzın arttırılmasına yönelik seçilen stratejinin doğruluğunu teyit ettiğini kaydetti. Rusya Devlet Başkanı’nın talimatıyla, mevcut devlet desteği genişletildi ve yenileri başlatıldı.

 

Rusya'daki toplam oda sayısı ne kadar olacak?

 

Özellikle şehirlerin turizm merkezlerinin yenilenmesi, plajların ve güzergahların donatılması ve turistik ekipman satın alınmasına yönelik projelerin uygulanması için bölgelere 13 Milyar Ruble tahsis edildi. Modüler otellerin inşası için büyük ölçekli bir program başlatılırken, bu amaçla 2022 yılında 4,2 Milyar Ruble, 2023 yılında ise 8 Milyar Ruble tahsis edildi, Çernışenko bu yıl 9 Milyar Ruble veya daha fazla bir miktarın daha tahsis edilmesinin planlandığını söyledi.

 

Başbakan yardımcısı, tercihli kredi programı kapsamında halihazırda 20.5 binden fazla otel odasının inşa edildiğini hatırlattı. 20 Şubat’a kadar yeni seçecenekler sunulacak ve bu seçenekler kapsamında bu yıldan itibaren kayak altyapısı, büyük eğlence parkları ve su parklarının inşası için kredi desteği verilecek. Toplam otel oda sayısı 48 bine çıkarılması planlanıyor.


#Rusya #DmitryÇernışenko

5 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


mhiformbanner-280x500.jpg

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
bottom of page