top of page
  • turizmisletmeyatir

Rusya’dan para transferi sorununu çözmek için formül arayışı sürüyor

22 Aralık’tan bu yana Rusya’dan Türkiye’ye şirketlerin para transferlerinde yaşanan sorunu çözmek için tarafların yoğun çabaları devam ediyor.


Türk bankacılık sektöründen bir kaynak, Rusya devlet haber ajansı RIA Novosti’ye “yaptırım baskısı nedeniyle ülkeler arasındaki ödeme transferlerinde ortaya çıkan sorunları çözme amacıyla bir Rus – Türk bankasının kurulmasının iki ülke resmi makamları arasındaki görüşmelere konu olduğunu” söyledi.

 

Türkrus’un aktardığı habere göre; bir Rus – Türk bankası kurma seçeneği daha önce de tartışılmıştı. Ajansın kaynağı, bunun sorunu çözme yolunda önemli noktalardan biri olduğunu, ancak şu anda bu konuyla ilgili herhangi bir ayrıntının bulunmadığını belirtti.

 

Daha önce medyaya yansıyan haberlerde T.C. Ticaret Bakanlığı’nın Rusya’dan para transferlerinde sorun yaşayan şirketlerin listesini hazırladığını ve bu konuda sektörel bazda önlem alındığı kaydedilmişti. Ancak sorunun büyük ölçüde devam ettiği, olağan transferlerde denetimlerin sıkı şekilde sürdüğü belirtiliyor.

5 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
2-navitas-min (1).gif
bottom of page