top of page
  • turizmisletmeyatir

Rusların 2024 Yılı için öne çıkan destinasyonları açıkladı

Rusların 2024 yılında “rüya tatilleri” için destinasyonları açıkladı. İşte Rusların 2024 yılında “rüya tatilleri” için öne çıkan destinasyonlar…


“Yandex Seyahat” (Яндекс Путешествия – Yandex Puteşestviya) servisinin araştırma sonuçlarına göre, Rusların çoğu (yüzde 58) 2024 yılında tatillerini denizde geçirmek isterken; yüzde 23’ü yeni şehirleri ziyaret etmek istiyor.

 

Yüzde 15’i dağları, yüzde 2’si ise yağmur ormanlarına seyahat etmeyi hayal ediyor.

 

Aynı zamanda katılımcıların yarısından fazlası (yüzde 53) bu yıl yeni yerler keşfetmeyi planlarken, yüzde 46’sı daha önce gittikleri yerlere gidecek.

 

Araştırmada yer alan açıklamada “Coğrafi tercihlere gelince, Rusların yüzde 59’u ülke içinde seyahat etmek istiyor.

Katılımcıların en çok gitmek istedikleri en popüler destinasyon St. Petersburg ve Leningrad Oblastı ve Rusların yüzde 41’i buraya gitmek istiyor. Ardından Krasnodar Bölgesi (yüzde 39) ve daha sonra da Moskova (yüzde 26) geliyor” denildi.     

 

Yurt dışı destinasyonlar söz konusu olduğunda, Ruslar arasında en popüler destinasyonlar Avrupa, komşu ülkeler ve Asya’dır.

 

Avrupa’da Ruslar İspanya, İtalya, Yunanistan, Almanya ve Avusturya’yı en çok ziyaret etmek istedikleri ülkeler olarak belirttiler. Komşu ülkeler arasında Ruslar en çok 2024 yılında Abhazya ve Ermenistan’ı, Asya’da ise Tayland, Çin ve Vietnam’ı ziyaret etmeyi hayal ediyor.

 

Gazetemru’nun aktardığı habere göre araştırma sonucunda şu açıklamalara yer verildi: “Bu yıl en popüler rüya şehirler Londra, Roma, Berlin ve Viyana oldu. Bunun yanı sıra araştırma boyunca Ruslar sıklıkla İstanbul, Seul, Prag ve Tiflis’in adını verdi”.

 

16 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
2-navitas-min (1).gif
bottom of page