top of page
  • turizmisletmeyatir

Bayram tatili 9 gün oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 Nisan da başlayacak olan Ramazan Bayramı öncesinde bayram tatilinin 9 gün olduğunu açıkladı.


Bayram öncesi 6 Nisan Cumartesi günü başlayan hafta sonu tatili ve sonrasında gelen pazartesi ve Salı günü ile bayram sonrasının hafta sonu tatiline gelmesi sonucu bayram tatili 9 gün oldu. Buna göre bayram tatili 6 Nisan’da başlayacak 14 Nisan’da bitecek.

 

Erdoğan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium'da Şoför Esnafı ile iftar Programı’ndaki konuşmasında, "Kamu çalışanlarımızın 10 Nisan 2024 tarihinde başlayacak Ramazan Bayramı öncesindeki bir buçuk günlük sürede idari izinli sayılacakları kararımızı kamuoyumuzda paylaşmak istiyorum" dedi.

 

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı imzasıyla tüm kamu kurum ve kuruluşlarına idari izne ilişkin yazı gönderildi.

 

Yazıda, şu ifadelere yer verildi:

 

"Ramazan Bayramı 9 Nisan 2024 Salı günü saat 13.00'te başlayıp, 12 Nisan 2024 Cuma günü sona erecektir. Kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm çalışanların 8 Nisan Pazartesi günü tam gün, 9 Nisan Salı günü ise yarım gün idari izinli sayılmaları Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür."

24 görüntüleme0 yorum

Comments


DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
2-navitas-min (1).gif
bottom of page