top of page
  • turizmisletmeyatir

Radisson Otel Grubu, İlk Kez Düzenlenen “Çeşitlilik Haftası” Kapsamında Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılığı Kutluyor

146'dan fazla ulusu temsil eden 70 binden fazla ekip üyesiyle Radisson Otel Grubu, bu yılki Dünya Kadınlar Günü teması olan “Inspire Inclusion” (Kapsayıcılığa İlham Ol) ile uyumlu ilk Çeşitlilik Haftasını düzenliyor.


146'dan fazla ulusu temsil eden 70 binden fazla ekip üyesiyle Radisson Otel Grubu, bu yılki Dünya Kadınlar Günü teması olan “Inspire Inclusion” (Kapsayıcılığa İlham Ol) ile uyumlu ilk Çeşitlilik Haftasını düzenliyor. “Çeşitlilik Haftasının” amacı; işyerinde çeşitliliği desteklemek, büyüme fırsatlarında kapsayıcılık ve eşitlik hakkında anlamlı konuşmaları teşvik etmek, cinsiyet, kültür ve azınlıklar hakkında açık diyaloğu teşvik etmek ve önde gelen dinamik ve kapsayıcı bir işveren olarak Grubun benzersiz ve çeşitliliğe sahip yeteneklerini kutlamaktır.


Radisson Otel Grubu'nun anlamlı kariyer anları ve ilerleme olanakları sağlamaya yönelik süregelen taahhüdünün bir parçası olarak, Grup bugün ilk Çeşitlilik Haftasını başlatıyor. Radisson Otel Grubu, fırsat eşitliği sunan bir işveren olarak kapsayıcı ve kucaklayıcı bir işyeri yaratma konusundaki kararlılığını sürdürüyor. Dünya çapında 1.320'den fazla oteli ve 15 bölge ofisi ile Grubun ayrılmaz “Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık” (Diversity, Equity, Inclusion) yaklaşımı, şirketin ticari başarısının ve kültürünün merkezinde yer alıyor. Farklı kültürlerin, ırkların, cinsiyetlerin, yeteneklerin ve farklı kuşaklara özgü bakış açılarının nasıl yüceltildiğini Grubun kültürel inancı mükemmel bir şekilde özetliyor: “Ortak bir anlayışa sahip farklı zihinlerden oluşuyoruz.”

Radisson Otel Grubu'nun Çeşitlilik Haftası, 4-8 Mart 2024 tarihleri arasında dünyanın dört bir yanından ekip üyelerini Radisson Otel Grubu liderleri ve sektörden uzmanlarla bir araya getirecek. Konu başlıkları arasında üst düzey kadın liderlerin kişisel kariyer yolculuklarına dair paylaşımları, dinamik kariyer gelişimini destekleyecek programlar ve eğitimler hakkında derinlemesine konuşmalar, önyargının nasıl önleneceği ve ücret ve yan haklarda eşitliğin nasıl sağlanacağının yanı sıra liderlerin hem otel düzeyinde hem de bireysel düzeyde genel aidiyet duygusunu artırmak için neler yapabilecekleri yer alacak. Hafta boyunca Radisson Otel Grubu, ekip üyelerine (DEI) “Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık” yaklaşımına daha aktif bir şekilde katılma fırsatı vermek için ilk Çalışan Kaynak Gruplarını da hayata geçirecek. Çeşitlilik Haftasının son günü olan 8 Mart'ta, sanal konferans küresel ölçekte bir Dünya Kadınlar Günü kutlamasıyla sona erecek.


Küresel İnsan Kaynakları Başkanı Iñigo Capell açıklamasında şu sözlere yer verdi: “Radisson Otel Grubu olarak, tüm kültürler, ırklar, cinsiyetler, yetenekler ve nesiller arasındaki çeşitliliği kutluyoruz. Herkes için açıklık, kapsayıcılık ve ilerleme kültürünü beslemeye devam etmek istiyoruz. Forbes verilerine göre Seyahat sektöründe dünyanın en iyi 3. işvereni olarak ekip üyelerimize birbirlerinin benzersiz bakış açılarını anlamaları ve değer vermeleri için ilham verdiğimizde birlikte daha iyi bir işyeri ve nihayetinde daha iyi bir dünya yaratabileceğimize yürekten inanıyoruz.”


Radisson Otel Grubu, “Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık” (DEI) stratejisinin bir parçası olarak, daha fazla kadının şirket içinde liderlik rollerini üstlenmesini destekleyerek dengeli liderliğe ulaşma konusundaki kararlılığını sürdürüyor. Grup, 2030 yılına kadar lider ekibinde %50 kadın hedefini belirledi. Hâlihazırda, Grubun lider kadrosu otel düzeyindeki genel müdürler ve kurumsal ofis düzeyindeki direktör ve üstü yöneticiler de dâhil olmak üzere %32 oranında kadın liderden oluşuyor. Bu oran 2018'den bu yana 16 puanlık bir artışa işaret ediyor.

Bu vizyona ulaşmak için Grup birkaç önemli eylemi hayata geçirdi. Radisson Otel Grubu, 2023 yılında cinsiyet çeşitliliğini ve kapsayıcılığı teşvik etme yolunda önemli adımlar attı. Şirket içinde ve dışında, özellikle liderlik rollerine yükselme potansiyeli olan kadın yetenekleri belirlemeye odaklanan özel yetenek havuzları oluşturuldu. Özellikle, kadın genel müdürlere yönelik şirket dışı yetenek havuzu, 2023 yılında genel müdür pozisyonları için şirket dışından işe alınanların %30'unun kadın olmasıyla sonuçlanmış ve bir önceki yıla göre %11'lik bir artış göstermiştir.


Grup ayrıca, tüm gelişim programlarına ve eğitim girişimlerine kadınların dengeli bir şekilde %50 oranında katılımını sağlamak amacıyla şeffaf ve hızlı kariyer planları tanımlayarak toplumsal cinsiyet eşitliğine olan bağlılığını göstermiştir. Grup kısa süre önce, kadın yetenekleri kariyer yolculuklarında onları destekleyecek ve savunacak üst düzey liderlerle eşleştirerek şirket genelinde görünürlük sağlayan bir sponsorluk programı olan Spotlight'ı başlattı.

Ayrıca Grup, cinsiyetler arası ücret farkını gidermeye ve daha kapsayıcı çalışma koşulları geliştirmeye odaklanarak ödül paketlerini ve politikalarını kapsamlı bir şekilde gözden geçirdi. Buna ek olarak, yerel hükümet yardımını hem erkek hem de kadın çalışanların brüt taban maaşının yaklaşık %100'ünü kapsayacak şekilde genişleterek tüm ofislerde aşamalı bir doğum ve annelik sigortası politikası uygulamaya koydu. Bu girişim, ebeveyn sorumluluklarını yerine getirmeye çalışan çalışanlara kapsamlı destek sağlamak üzere tasarlandı.

Radisson Otel Grubu, faaliyetlerini hızla büyütme hedefiyle dünya çapında genişlemeye devam ederken, 2024 yılında başlatmayı planladığı dinamik yeni kariyer geliştirme programları ve girişimleriyle konaklama sektöründe en iyi işveren olma konusundaki kararlılığını sürdürüyor. 

14 görüntüleme0 yorum

Comments


DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
2-navitas-min (1).gif
bottom of page