top of page

DESTEKLEYENLER

gaia banner (1).gif
  • turizmisletmeyatir

Protel, sürdürülebilir akıllı otel çözüm yelpazesini Interel iş birliğiyle güçlendiriyor

34 yılı aşkın deneyimiyle yiyecek-içecek sektöründeki restoran, kafe, otel, bar, pastane, plaj ve benzeri işletmeler için teknolojik çözümler sunan Protel, konaklama sektöründe sürdürülebilir geleceğin en önemli bileşenlerinden akıllı otele yönelik sunduğu imkanları Interel ile birlikte güçlendiriyor. İş birliği kapsamında işletmelere sunulacak imkanlar sayesinde otellerdeki gıda, su ve enerji tüketimini azaltmak mümkün oluyor.


5 binden fazla vizyoner işletmeye teknoloji merkezli yönetim ve operasyon çözümleri sunarak yiyecek-içecek ve konaklama sektörlerine değer katan Protel, Interel ile birlikte akıllı otel ve otellerin sürdürülebilirliğine önemli katkı sağlayacak bir iş birliğine imza attı. Gerçekleştirdiği iş birliği sayesinde oteller yönetim sistemlerine gıda, su ve enerji tüketimini azaltmasını sağlayan akıllı sistemleri sorunsuz bir şekilde entegre edebiliyor ve akıllı oteli inşa etme sürecine destek oluyor.

 

Modern teknoloji ve otomasyonları kullanarak misafir deneyimini artırmak, operasyonları optimize etmek, enerji verimliliğini artırmak ve sürdürülebilirlik çabalarını desteklemek amacıyla tasarlanan akıllı oteller, akıllı turizm kapsamında bir konsept olarak öne çıkıyor. Misafirlerin yaşam kalitesinden ödün vermeden çevreye verilecek zararın ve doğaya bırakılan karbon ayak izinin en aza indirgenmesini amaçlayan bu oteller, misafir deneyimini geliştirmenin ötesinde, kaynakları daha etkili kullanma, enerji tasarrufu yapma ve sürdürülebilir bir yaşam tarzına katkıda bulunma fırsatı sunuyor. 

 

Otomasyon sistemleriyle otel maliyetleri azalıyor

Özellikle çok odalı işletmelerde kullanılan enerjinin miktarı çok yüksek oluyor. Akıllı otellerde, tüm otelin aydınlatma, iklimlendirme, perde ve diğer elektronik sistemleri otomatik olarak veya konukların uzaktan kontrol edebileceği bir şekilde ayarlanabiliyor. Bu süreçler raporlanarak analizler yapılabiliyor ve tüketimi azaltmaya yönelik stratejiler geliştirilebiliyor. Böylece enerji kullanımı optimize ediliyor.

 

Bu konsepti benimseyen otellerde enerji yönetim sistemleri, süreç otomasyon sistemleri, akıllı kapı gibi kolaylaştırıcı oda teknolojileri, güvenliği güçlendiren ve enerji tasarrufu sağlayan teknolojiler, süreçlerde büyük rol üstleniyor. Kendi kendini karartabilen camlar, internete bağlı lambalar, su tüketiminin takibini sağlayan cihazlar, kişiselleştirilebilen sistemler, çeşitli akıllı cihazlar, sensörler, yazılımlar ve IoT (Nesnelerin İnterneti) teknolojileri de amaçlanan hedeflerin gerçekleştirilmesinde kritik rol sahibi oluyor.

 

“Hem maliyetler hem sürdürülebilirlik açısından önemli”

Protel Teknik Sistemler Direktörü Bayram Güldibi, konuyla ilgili şunları söylüyor: “Interel ile gerçekleştirdiğimiz değerli iş birliğimiz kapsamında otellere sunduğumuz çözümler, oteldeki elektrik, iklimlendirme, su ve ışık sistemlerini tek bir platformdan yönetip otomasyonla doğru zamanda açılıp kapanmasını sağlıyor. Maliyetleri epey düşüren bu çözüm, dünyamızın geleceğini belirleyen sürdürülebilirlik açısından da benzersiz bir öneme sahip. İşletmelerdeki israfı engelleyen ve kaynakların verimli şekilde kullanılmasını sağlayan çözümler sunmaya büyük önem veren Protel olarak, sürdürülebilirlik gibi çok kıymetli bir alanda önemli faydalar sağlayan çözümler geliştiren Interel ile birlikte çalışacak olmaktan mutluluk duyuyoruz.”

6 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

댓글


mhiformbanner-280x500.jpg

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
bottom of page