top of page
  • turizmisletmeyatir

Muğla’da turizm sezonu başladı! İlk turist kafilesi Dalaman’da

Muğla'nın Dalaman ilçesine İngiltere'den gelen 189 kişilik turist kafilesi havalimanında törenle karşılandı.


İngiltere'nin Manchester şehrinden Jet2 com ile YDA Dalaman Havalimanı'na gelen 189 kişilik turist kafilesi için karşılama töreni düzenlendi.

 

Uçaktan inen yolcular, Dalaman Havalimanı Başmüdürü Özay Güçlü, YDA Dalaman Havalimanı CEO'su Yiğit Laçin ve havalimanı çalışanları tarafından törenle karşılandı. Çeşitli ikramlarda bulunulan İngiliz turistlere günün anısına hediyeler verildi ve işlemlerinin ardından konaklayacakları otellere geçtiler.

 

YDA Dalaman Havalimanı CEO'su Yiğit Laçin, İngiltere'den Muğla'ya Jet2.com ile sezonun ilk charter seferinin Dalaman Havalimanına yapıldığını belirterek, “Her sene sezon açılışını daha erkene alarak 12 ay boyunca uçuşların devamlılığını sağlamak en büyük hedeflerimiz arasında yer almakta, bunun için de turizm sektöründeki tüm paydaşlarımız ve iş ortaklarımızla birlikte çalışmaya devam ediyoruz. YDA Dalaman Havalimanı olarak turizm sezonu için kapsamlı çalışmalar ile hazırlıklarımızı tamamladık. Yolcularımızın alışveriş deneyimlerini iyileştirmek ve daha keyifli bir hale getirmek adına havalimanımızdaki duty free alanımızı yeniledik ve ürün yelpazesini genişlettik. Yolcularımızın konforunu artırmak için pasaport kontrol noktalarındaki bekleme alanlarını düzenlemeye giderek süreçleri hızlandırabilmek adına adımlar attık.” dedi.

 

Türkiye’nin güney batı sahilinde, 1.100 km’lik bir sahil şeridine hizmet veren YDA Dalaman Havalimanı CEO’su Yiğit Laçin, Cumhuriyetin 100. Yılında 5 milyonuncu yolcularını karşıladıklarını anımsatarak, “Bu bizim için kilometre taşı değil, aynı zamanda bir gurur kaynağı oldu. YDA Dalaman Havalimanı olarak, her gün daha da büyümek ve mümkün olan en iyi hizmeti sunmak için çaba harcıyoruz. 2023 yılında ulaştığımız 5 milyonuncu yolcu ile daha da büyük hedeflere doğru ilerlemeye devam edeceğiz. Tüm paydaşlarımızla birlikte uyum içinde çalışarak sürdürülebilirlik stratejilerimize de uygun olarak misafirlerimize mümkün olan en iyi hizmeti sunmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

 

Geçtiğimiz yıl 5 milyonuncu yolcusunu karşılayan Dalaman Havalimanı 2023 yılının ilk 10 ayında hizmet verilen yolcu sayısı bakımından pandemi öncesi turizmin en iyi yılını yaşadığı 2019 yılının %6,5; bir önceki yıl 2022 yılının ise %15,2 üzerinde olduğu açıklanmıştı.

 

Dalaman Havalimanında, Devlet Hava Meydanları İşletmesi verilerine göre, 2024 yılının Ocak ayında, 77 bin 722 yolcuya hizmet verildiği, 1256 uçak trafiği yaşandığı ve havalimanından 610 ton yük taşındığı öğrenildi.

 

Sezonun erken başlamasından duydukları memnuniyeti ifade eden İngiliz turistler, Dalaman bölgesinde en çok Marmaris ve Fethiye’yi tercih ettiklerini belirterek, havalimanı yetkililerine karşılama için teşekkür ettiler.

10 görüntüleme0 yorum

Comments


DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
2-navitas-min (1).gif
bottom of page