top of page
  • turizmisletmeyatir

MICE ve Düğün Forumu Şarm El-Şeyh’te başladı

Bu yıl yedincisi düzenlenen MICE ve Düğün sektörünün Dünya yıldızlarını, havayolu, otel ve tedarikçi firmaların üst düzey temsilcileri ile iş ve ilişki geliştirmek, ortak deneyimler yaşamaları için Dünya’da bir araya getiren tek ve en iddialı etkinlik olan IMWF 2023, 18 Aralık 2023 tarihinde Mısır’ın gözde turizm merkezi Şarm El-Şeyh’teki Rixos Premium Seagate otelde kapılarını açtı.


Toplam ciroları 1 trilyon doların üzerinde ve dev üretkenliğe sahip MICE ve Düğün planlayıcılarının en üst düzey profesyonelleri ve katılımcıların yoğun bir şekilde talep gösterdiği IMWF, gündüzleri alanında uzman ve ileri görüşlü konuşmacıların yer aldığı forum, birebir randevulu B2B görüşmelerin gerçekleştiği toplantılar, akşamları ise en iyi tasarımcıların özel olarak hazırladığı etkinlikler, uluslararası şovlarla birlikte, her sene olduğu gibi yedincisi gerçekleşen bu etkinlikte uluslararası iş potansiyelini ortaya çıkaracak.

 

Global Satış & Pazarlama Direktörü Enver Murad, Mısır Turizm Otorite CEO’su Amr El-Kady ve Rixos Mısır Otelleri CEO’su Erkan Yıldırım düzenlenen basın toplantısında görüşlerini aktardılar.

 

International MICE & Wedding Forum Mısır'da gerçekleşiyor

 

Basın toplantısında etkinliğe ilişkin Inventum Global Satış & Pazarlama Direktörü Enver Murad yaptığı açıklamada şunları söyledi:

 

‘’Basın mensuplarının güzel destinasyonumuzda bizimle olmalarından dolayı teşekkür ederim. Inventum Global'in vizyonerleri, Sn. Bünyat Özpak ve Sn. Asil Akar tarafından başlatılan International MICE & Wedding Forum, bu yıl ilk kez Mısır'da gerçekleşiyor. Etkinliğin çeşitli destinasyonlara genişlemesini beklerken, bu muhteşem konumu keşfetmek için 7. etkinliğimizi Mısır’da gerçekleştirmekten memnuniyet duyuyoruz. Son altı yılda, bu etkinlik Türkiye'de büyük başarı elde etti. Bu yıl Mısır'da, Mısır Turizm Otoritesi ve Rixos Mısır Otelleri gibi önemli sponsorlarımızın desteğiyle gerçekleştiriyoruz. Çeşitli partnerlerimiz ve devlet kurumlarının desteğiyle sürdürülebilir büyümeyi bekliyoruz. Devam eden desteğiniz için teşekkür ederiz.''

 

Mısır'ın çekici özellikleri tanıtılıyor

 

Mısır Turizm Otorite CEO’su Amr El-Kady ise yaptığı açıklamada, şöyle konuştu:

 

‘’IMWF ile birlikte, Rixos Mısır Otelleri ve Inventum Global'in Mısır turizminin gelişimine olan katkılarını derin bir takdirle karşılıyorum. MICE ve düğün gibi etkinlikler, turizmin çeşitlendirilmesinde kilit bir rol oynuyor ve bu tür organizasyonlar yeni iş fırsatları yaratmanın yanı sıra yerel ekonomilere de canlılık katıyor.

 

Egypt Alive stratejisi çerçevesinde, kültür, müzik ve spor gibi çeşitli etkinliklere odaklanıyoruz. Özellikle IMWF gibi uluslararası iş birlikleri, Mısır'ın çekici özelliklerini küresel ölçekte tanıtarak bu potansiyeli daha da güçlendirmeyi amaçlıyoruz.’’

 

12 ay  turizm

 

Rixos Mısır Otelleri CEO’su Erkan Yıldırım ise konuşmasında şunları söyledi:

 

‘’IMWF organizasyonu ilk kez Türkiye dışında ve Rixos Premium Seagate olarak bu önemli organizasyona ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Her zaman ilklerin öncüsü olan Rixos Hotels, Şarm El-Şeyh’te düzenlenen bu organizasyon ile bir kez daha markaya olan güveni göstermiş oldu. Dünyanın dört bir tarafından gelen katılımcılara Şarm El-Şeyh’i tanıtarak Mısır turizmine katkı sağlamaya devam ediyoruz. 12 ay boyunca turizm sezonun gerçekleştiği bölgede Inventum Global ile iş birliğimizi geliştirerek yeni düğün ve toplantı organizasyonlarımızı 2024’tede artırarak devam ettireceğiz’’ dedi.

 

International MICE & Wedding Forum – IMWF 2023, Mısır Turizm Otoritesi destekleri, Rixos Premium Seagate ev sahipliği ve Inventum Global güç birliği ile gerçekleşmekte.

#MICE #IMWF

6 görüntüleme0 yorum

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
2-navitas-min (1).gif
bottom of page