top of page
  • turizmisletmeyatir

Martı Hotels & Marinas’ın tüm otelleri ‘Sürdürülebilir Turizm Sertifikası’ aldı

Martı Hotels & Marinas’ın 4 tesisi daha “Sürdürülebilir Turizm Sertifikası” almaya hak kazandı.


Martı Hotels & Marinas’ın 4 tesisi daha sürdürülebilir turizm çalışmaları ile Küresel Sürdürülebilir Turizm Konseyi’nden (GSTC) “Sürdürülebilir Turizm Sertifikası” aldı. Yılın ortasında Martı Myra ile ilk sertifikasını alan Martı Hotels & Marinas, bu kez Martı Resort, Martı La Perla, Martı Hemithea ve Güllü Konakları ile “Sürdürülebilir Turizm Sertifikası” almaya hak kazandı.

 

“Sürdürülebilir turizm konseptimiz ile ülkemizin öncü markasıyız”

Martı Hotels & Marinas Yönetim Kurulu Başkanı Oya Narin, tüm konaklama tesislerinde küresel sürdürülebilirlik sertifikası almaktan çok mutlu olduklarını belirterek şu ifadeleri kullandı

 

“Martı Ailesi olarak, sürdürülebilirliği bir kültür haline getirmeyi kendine misyon edinmiş bir grubuz. Gelecek nesillere karşı olan sorumluluğumuzun bilinciyle tüm faaliyetlerimizi; toplumsal cinsiyet eşitliği, insana yakışır iş ve ekonomik büyüme, eşitsizliklerin azaltılması, erişilebilir temiz enerji, iklim eylemi ve temiz su başta olmak üzere Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile uyumlu olarak gerçekleştiriyoruz. Faaliyetlerimizden kaynaklanan çevresel etkileri en aza indirmek için de atıkları doğru şekilde ayrıştırmak, enerjiyi verimli kullanmak, su, elektrik ve doğalgaz tüketimini azaltmak, tüm alanlarda sera gazı emisyonlarımızı ölçmek ve azaltmaya yönelik hedefler belirleyerek, yeni projeleri hayata geçiriyoruz. Ayrıca çalışanlarımıza verdiğimiz eğitimlerle de doğal hayatın sürekliliğini, biyoçeşitliliği ve ekosistemin korunmasına katkıda bulunarak, turizm sektöründe uzun vadeli değer yaratıyoruz.

 

Tesislerinde çevreci ve sürdürülebilirlik odaklı turizm vizyonu ile hareket eden bir grup olarak, çalışmalarımızı sürdürülebilirlik odaklı bir anlayış ile yeşil çevre ve mavi deniz konsepti yaklaşımıyla kurguluyoruz. Sürdürülebilir turizm konseptimiz çerçevesinde bir yandan doğa dostu çözümlerle ihtiyacımız olan enerjiyi güneşten alırken; diğer yandan da kaynaklarımızı verimli kullanarak tarihe, doğaya, denize ve daha genel anlamda gezegenimize sahip çıkıyoruz.

 

Bu anlayış temelinde, yıl içinde sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarımızın bir çıktısı olan Martı Hotels & Marinas Sürdürülebilirlik Raporumuzu yayımladık. Bu raporla, bu alandaki faaliyetlerimizi düzenli olarak gözden geçirerek, performansımızı da uluslararası standartlarda şeffaf ve hesap verilebilirlik prensipleri ışığında paydaşlarımızla paylaşıyoruz.”

6 görüntüleme0 yorum

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
2-navitas-min (1).gif
bottom of page