top of page
  • turizmisletmeyatir

Eğlence ve gösteri sektörü maliyet artışlarıyla mücadele ediyor

Antalya'da eğlence, ses-ışık, animasyon ve gösteri hizmetleri sunan Ballerini Entertainment Company’nin Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Arı, etkinlik ve eğlence sektöründe artan maliyetlerin sektörü tehdit ettiğini söyledi.Oktay Arı

Geçtiğimiz sene artan maliyetler, turizm sektörünü ve sundukları fiyatları büyük oranda etkilerken tatil yapmak isteyenler bu fiyat artışları nedeniyle tatile çıkmakta zorlandı. 2024 yılında da maliyet artışları devam ederken bu durumdan sadece turizm sektörü değil turizme hizmet veren sektörleri de etkisi altına aldı.

 

Antalya'da eğlence, ses-ışık, animasyon ve gösteri hizmetleri sunan Ballerini Entertainment Company’nin Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Arı, etkinlik ve eğlence sektöründe artan maliyetlerin sektörü tehdit ettiğini söyledi.

 

Maliyet artışları sektörü zorluyor

Ballerini Entertainment Company Yönetim Kurulu Başkanı ve Turizm Etkinlik ve Eğlence Yatırımcıları Derneği (TEEYAD) Yönetim Kurulu Üyesi Oktay Arı, animasyon ve etkinlik sektöründeki maliyet artışlarına dikkat çekti. 2024 yılı için görüşme ve çalışmalara devam ettiklerini belirten Oktay Arı, turizm sektöründe olduğu gibi animasyon ve etkinlik sektöründeki maliyet artışlarının da kendilerini zorladığını dile getirdi. Kostüm ve sahne giderlerinin yanında en büyük giderlerinin animatör ve sanatçılar olduğunu hatırlatan Oktay Arı, “Geçen seneye göre maliyetlerimiz katlandı. Bizim sektörümüzde işimizin başrolünde animatörler ve sanatçılar var. Bu insanların da çoğu yurt dışından geliyor. Önceden bir teşvik vardı o maalesef artık yok. Ayrıca SGK ödemelerimiz iki kat hatta bazı departmanlarda üç katına çıktı. Bu da dolayısı ile maliyetlerimizi artırdı. Bu maliyet artışları da sektörümüzü kalite anlamında tehdit ediyor” dedi.

 

Otelciler kaliteden ödün vermesin

Otellere ve tatile gelen misafirlere kaliteli gösteri ve hizmet sunmak istediklerini belirten Oktay Arı, “Bu maliyetler karşısında güçlü firmalar ayakta kalıp bu maliyeti sırtlanabilir ama küçük firmalar bu durumdan çok etkilenecektir. Tabi ki animasyon ve gösteriler devam edecektir ama kalite anlamında istenen sonuçlar elde edilemeyebilir. Bu noktada otellerimize bir uyarıda bulunmak isterim. Onlar da olduğu gibi bizim sektörümüzde de maliyetler katlandı. Sırf maliyetler yüzünden kaliteden ödün vermesinler. Bu durum misafir memnuniyetini etkileyebilir. Bu maliyet artışları sektördeki firmaları yasa dışı uygulamalara da itebilir. Bunlar da hem oteli hem de sektörün imajına zarar vermesi muhtemeldir” diye konuştu.

 

Oktay Arı, Ballerini Entertainment Company olarak 2024’e hazır olduklarını belirterek, “Kalitesiz ve akılda kalmayan gösteriler sunmak istemiyoruz. Bu nedenle maliyetler ne olursa olsun en iyisini sunmak için hazırız” şeklinde konuştu.

2 görüntüleme0 yorum

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
2-navitas-min (1).gif
bottom of page