top of page

DESTEKLEYENLER

gaia banner (1).gif
  • turizmisletmeyatir

Mısır’dan Rusya’ya, “O uçakları kullanmayın!” uyarısı

Rus havayolu şirketleri Aeroflot ve Rossiya, Mısır’da beklenmedik bir tehditle karşı karşıya kaldı.


Havacılık endüstrisi düzenleyici kurumu Rosaviatsiya, Mısır havalimanlarında “el konulma tehdidi” olduğu için bu havayolu şirketlerine kayıtlı 27 adet yolcu uçağının bu ülkeye uçuşlarını durdurmasını istedi.

Özellikle Aeroflot’un Mısır’a uçuşlarda 10 adet Airbus A320, 4 adet A321, 1 adet A350 ve 9 adet Boeing 777-300ER uçaklarını kullanması tavsiye edilmiyor.

Havayolu şirketi Rossiya’dan Mısır uçuşlarında 3 Boeing 737-800 uçağını kullanmaktan kaçınması istendi.

Bu uyarı, Rusya Federal Hava Taşımacılığı Ajansı’nın Mısırlı gizli kaynaklardan elde ettiği, bu uçakların “Mısır’a uçması halinde el konulacağı” bilgisinin ardından geldi.

Haberrus’un aktardığı habere göre; bu iddialara henüz Mısır devletinden resmi bir açıklama yapılmadı.

Rusya ile Ukrayna arasında patlak veren çatışmaların ardından Batılı devletlerin uyguladığı yaptırımlar kapsamında Rus şirketlerine ait çok sayıda yolcu uçağına yabancı havalimanlarında el konulmaya başlanmıştı.

Bu uçakların Rusya Devlet Taşımacılık Kiralama Şirketine (GTLK) ait olduğu bildiriliyor.

Geçen yıldan bu yana İrlanda Yüksek Mahkemesi, Devlet Taşımacılık Kiralama Şirketi’ne ait 37 uçağa el konulmasına yönelik bir davayı yürütüyor. Söz konusu 27 uçağa ek olarak 10 uçak daha S7, Aurora ve Yamal gibi ancak Mısır’a uçmayan havayolu firmaları tarafından işletiliyor.    Mısır’dan Rusya’ya Uçak Uyarısı

Rusya ile Batılı sigorta şirketleri arasında süren davayı Rusya’ya baskı uygulamak için Batılı devletler üçüncü ülkelere bir baskı aracı olarak kullanıyor.

 

10 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


mhiformbanner-280x500.jpg

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
bottom of page