top of page
  • turizmisletmeyatir

Koç Holding, Anatolia Hospital’in satın alma işlemini tamamladı

Koç Holding, ocak ayında satın alma sözleşmesi imzaladığı, sağlık turizminin önde gelen kuruluşlarından biri olan Anatolia Hospital’in satın alma işlemini tamamladı.


Koç Holding’ten Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan “Kemer Medical Center Özel Sağlık Hizmetleri Turizm ve Ticaret A.Ş. paylarının satın alınması işleminin kapanışı” başlığını taşıyan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Koç Holding’in sağlık sektöründe büyüme fırsatlarına yönelik değerlendirmeleri kapsamında, Anatolia Hospital markasıyla Antalya’da özel hastane işletmeciliği sektöründe faaliyet gösteren Kemer Medical Center Özel Sağlık Hizmetleri Turizm ve Ticaret A.Ş.’nin (“KMC”) sermayesinin %80’ine denk gelen toplam 66.581.000 TL nominal değerli payın şirketimiz tarafından satın alınması süreciyle ilgili olarak, 04.01.2024 tarihli özel durum açıklamamızda belirtilen kapanış koşullarının gerçekleşmesini takiben, pay devir işlemleri tamamlanmıştır.

 

Devre Konu Paylar için alım bedeli 82.776.249 Avro olarak belirlenmiş ve tutarın %95’i karşılığında ödeme peşinen yapılmış olup, bakiye tutar KMC’nin bağımsız denetim denetimden geçecek 31.12.2023 finansal tablolarındaki net borç ve işletme sermayesi tutarları üzerinden hesaplanacak düzeltme ile birlikte ödenecektir.

 

Ayrıca, KMC’nin yönetimi ve pay sahiplerinin hak ve yükümlülükleri ile kalan paylara yönelik esasları düzenlemek üzere, Şirketimiz ve KMC’de toplam %20 paya sahip olan Güngör Fatih Çaylak ve Ata Demirel (“Azınlık Hissedarlar”) arasında bir Pay Sahipleri Sözleşmesi imzalanmıştır. Pay Sahipleri Sözleşmesi uyarınca tarafların paylarını belirli istisnai haller haricinde 31 Mart 2026 tarihine kadar satmama taahhüdü ile 31 Mart – 30 Haziran 2026 arasında kullanılmak üzere Koç Holding’in alım opsiyonu, Azınlık Hissedarlar’ın ise satma opsiyonu bulunmaktadır.”

64 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
2-navitas-min (1).gif
bottom of page