top of page

Kaan Kavaloğlu: Fiyatlar artacak ama bu rekabet gücünü kaybettirmemeli

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmecileri Birliği (AKTOB) Başkanı Kaan Kavaloğlu, Türkiye’de özellikle Akdeniz bölgesinde kıyı otellerinde fiyatların bu yılki kadar olmasa da 2024’te de artacağını söyledi.


“Fiyatlar artacak ama bu rekabet gücünü kaybettirmemeli” diyen AKTOB Başkanı Sözcü Gazetesinden Sayime Başçı’ya yaptığı açıklamada şunları söyledi: " Otelciler olarak 2024 için fiyatlara Euro bazında yüzde 15-20 oranında dokunduk gibi görünüyor. Avro kurundan yüzde 40 maliyetlerimizi kurtarmışız. Fiyat artışını iki kere yüzde 15-15 yapmışız. Ancak maliyetleri karşılayacak kadar fiyat artışı yaptığımızı herkes görecek.

2024'te Rusya sayılarında artış beklemiyorum. Hem kendi enflasyonlan hem rublenin devalüe olması, savaş halinin sürüyor olması, Rusya'da bizi artıya çıkarmayacak. Bu rakamlar üzerinde sabit kalacak. Biz İngiltere ve Polonya pazarları ile Almanya'nın da gücünü arkamıza alıp İskandinavya'yı toparlayacağız. Benelüks'ü toparlayacağız. Yeni pazarlarla rakamları artırabileceğimiz kadar artıracağız."5 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

DESTEKLEYENLER

280x780.jpg
1-destekleyenler---960.gif
3-destekleyenler---422.jpg
2-navitas-min (1).gif

DESTEKLEYENLER

destekleyenler---840.jpeg
Untitled-1.jpg
bottom of page