top of page
  • turizmisletmeyatir

Kaan Kavaloğlu: 2024’te Hollanda'dan 500 bin turist bekliyoruz

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Kaan Kavaloğlu, Avrupa ülkelerinden bu yıl daha fazla turist beklediklerini belirtti.


Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Kaan Kavaloğlu, yaptığı açıklamada, Hollanda'da geçen ay düzenlenen turizm fuarında Antalya ve Türkiye'nin turizm potansiyeline yönelik önemli görüşmeler gerçekleştirdiklerini bildirdi.

 

Hollandalı tur operatörleriyle bir araya geldiklerini ve bu yılla ilgili beklentileri değerlendirdiklerini anlatan Kavaloğlu, şunları kaydetti:

 

"Hollanda pazarındaki beklentilerimiz yüksek. Tur operatörleri ve uçak şirketleri temsilcilerinden özellikle erken rezervasyon göstergelerinin yükselişte olduğunu öğrendik. Fuar 2024 yılına yönelik beklentilerimizi güçlendirdi. Tüm Avrupa ülkelerinden ve özellikle Hollanda'dan sıra dışı bir gelişme olmadığı takdirde istikrarlı yükselişin devam edeceğini öngörüyoruz. Fuar 2024 yılına yönelik beklentilerimizi güçlendirdi. Hollanda vatandaşlarının en fazla ziyaret ettiği ülkeler sıralamasında Türkiye 8. sırada yer alıyor. Hollanda Antalya Havalimanı’na gelen yolcu sayıları incelendiğinde 2018’de önemli bir yükselişle 374 bin 237 sayısına ulaşıldığı görülüyor. 2024 yılında Antalya’da 500 bin sayısına ulaşılacağı ile ilgili sinyaller var. Tüm Avrupa ülkelerinden ve Hollanda’dan, sıra dışı bir gelişme olmadığı takdirde istikrarlı yükselişin devam edeceğini ön görüyoruz.”


5 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
2-navitas-min (1).gif
bottom of page