top of page
  • turizmisletmeyatir

Kıyıkışlacık yat limanı projesi için ÇED süreci başlatıldı

Muğla’nın Milas İlçesinde Kıyıkışlacık Mahallesinde Tahtakoz Mevkii’nde yapılması planlanan “Yat Limanı Projesi” için ÇED süreci başlatıldı.


Muğla’nın Milas İlçesi, Kıyıkışlacık Mahallesi, Tahtakoz Mevkii’nde “Yat Limanı Projesi”nin gerçekleştirilmesi planlanıyor. Projenin amacı bölgede iskelelerle yanaşma yerleri oluşturmak.

 

Proje için ÇED süreci başlatıldı.

 

ÇED dosyasında yer alan bilgilere göre; proje kapsamında kazıklı platform alanı, parseller ve yat limanı alanı, yüzer iskeleler, yüzer dalgakıran (ana ve tali), travel lift ve çekek yeri yapılması planlanıyor. Yatçıların kullanımı için 1 adet ana yüzer dalgakıran, 1 adet tali yüzer dalgakıran, 3 adet yüzer parmak iskele bulunacak.

 

Proje bedelini inşaat imalatları, mekanik tesisat ve elektrik tesisatı gibi kalemler oluşturmakta olup toplamda 481 milyon 296 bin 700 TL olarak belirlendi.

 

Proje alanı; Milli Parklar Kanunu’nun 2 nci maddesinde tanımlanan ve anılan Kanunun 3 üncü maddesi uyarınca belirlenen "Milli Parklar", "Tabiat Parkları", "Tabiat Anıtları" ve "Tabiat Koruma Alanları”ndan proje alanına yaklaşık 7,15 km mesafede Sırtlandağı Halep Çamı Tabiatı Koruma Alanı bulunuyor.

 

Su Ürünleri Kanunu kapsamında olan Su Ürünleri İstihsal ve Üreme Sahaları kapsamında proje alanı Ege Denizi’nde kalıyor.

  

Zeytinciliğin Islahı Yabanilerinin Aşılattırılması Hakkında Kanunda belirtilen alanlar içerisinde kalıyor. (MuğlaGazetesi)

33 görüntüleme0 yorum

Comments


DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
2-navitas-min (1).gif
bottom of page