top of page

DESTEKLEYENLER

gaia banner (1).gif
  • turizmisletmeyatir

İstanbul Havalimanı Metro Hattı”nın son halkası pazartesi açılıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu: Gayrettepe – İstanbul Havalimanı Metro Hattı’nın son halkası olan “Gayrettepe – Kağıthane Metro Hattı” 29 Ocak 2024 Pazartesi günü açılıyor.


Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Gayrettepe – İstanbul Havalimanı Metro Hattı”nın son halkası olan “Gayrettepe – Kağıthane Metro Hattı” açılışını, 29 Ocak Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla gerçekleştireceklerini bildirdi.

Bakan Uraloğlu yaptığı yazılı açıklamada, İstanbul “Gayrettepe- Kâğıthane Metro Hattı”nda yapılan çalışmaların tamamlandığını duyurdu.


Uraloğlu, “Birçok özelliği ile ilk’lerin, ve en’lerin projesi olan ülkemizin en hızlı metrosu “Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metro Hattı”mızın son halkası olan “Gayrettepe – Kağıthane” etabındaki çalışmaları tamamladık. 29 Ocak Pazartesi günü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla hattımızı İstanbullu vatandaşlarımızın hizmetine açacağız.” ifadelerine yer verdi.


“KÂĞITHANE – GAYRETTEPE” ETABIYLA HAT UZUNLUĞU: 37.5 KİLOMETRE

Uraloğlu, “Gayrettepe – İstanbul Havalimanı Metro Hattı için 3.5 kilometre uzunluğundaki “Gayrettepe-Kâğıthane” etabındaki tamamlanan çalışmalarla toplam hat uzunluğumuz 37.5 kilometreye çıktı” dedi.


TAKSİM – İSTANBUL HAVALİMANI ARASI 41 DAKİKA OLACAK

Bakan Uraloğlu tamamlanan proje ile; “Gayrettepe – İstanbul Havalimanı” arası seyahat süresinin 30 dakika, Göktürk – Mahmutbey arası seyahat süresinin 38 dakika, Tekstilkent – İstanbul Havalimanı arası seyahat süresinin 45 dakika, Taksim – İstanbul Havalimanı arası seyahat süresinin 41 dakika, Taksim – Göktürk arası seyahat süresinin 26 dakika ve 4. Levent – İstanbul Havalimanı arasının ise 35 dakika olacağını ifade etti.


KAĞITHANE – İSTANBUL HAVALİMANI HATTINDA 5.15 MİLYON YOLCU TAŞINDI

Uraloğlu, 37.5 kilometre uzunluğundaki “Gayrettepe – İstanbul Havalimanı Metrosu’nun 34 kilometre uzunluğundaki “Kağıthane – İstanbul Havalimanı” kesiminin açılışını bir yıl önce gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, “Açılıştan itibaren 2023 yılı boyunca günde 112 sefer ile 8 istasyonda hizmet vererek; 5.15 milyon yolcu taşındı. 20 dakika sefer sıklığı ile aylık ortalama 520 bin yolcu ağırladık. Hattımızın en yoğun kullanılan istasyonları toplam yolcunun yüzde 43 ile Kâğıthane ve yüzde 30’u ile İstanbul Havalimanı istasyonlarımız oldu” açıklamasında bulundu.

6 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


mhiformbanner-280x500.jpg

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
bottom of page