top of page
  • turizmisletmeyatir

İran 32 ülke ile vizeyi tek taraflı kaldırdı

İran, turizmi canlandırma amacıyla 32 ülke ile vizeyi tek taraflı kaldırma kararı aldı. Kültürel Miras, El Sanatları ve Turizm Bakanı İzzetullah Zargami, başkent Tahran'da düzenlenen kabine toplantısı sonrasında konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.


Bakan Zargami, turizmi canlandırmak amacıyla bazı ülkelerle vizelerin tek taraflı kaldırılması önerisinin Turizm Bakanlığı tarafından hükümete sunulduğunu belirtti. Bu önerinin bakanlar kurulu tarafından onaylandığını ifade eden Zargami, "Hükümet, ülkenin kapılarını dünyaya açma kararı aldı.

 

Airporthaber'de yer alan habere göre, Bu, hükümetin aldığı çok cesur ve basiretli bir karardı. Bakanlık olarak bizim işimiz dünya insanlarıyla… Ve bu tek taraflı vize iptali aslında dünya insanlarıyla sohbet etmek anlamındadır." şeklinde konuştu.

 

32 ülkenin ismi henüz açıklanmadı

 

İranlı Bakan, tek taraflı vize iptali kararı alınan 32 ülkenin ismini açıklamadı. Ancak Tahran yönetimi, Haziran 2019'da Çinli turistler için tek taraflı vize muafiyeti getirme kararı almıştı. Bu adım, İran'ın turizm sektörünü çeşitlendirmeye yönelik atılan önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

 

Bu gelişme, İran'ın turistik potansiyelini artırmak ve uluslararası turistlerin ülkeyi daha rahat ziyaret etmelerini sağlamak için atılmış önemli bir adım olarak dikkat çekiyor. İran, zengin tarih, kültür, ve doğal güzelliklere sahip bir ülke olarak, turizm sektöründe potansiyel bir destinasyon olarak öne çıkıyor. Bu yeni vize muafiyeti politikasıyla birlikte, ülkenin turist çekebilme kapasitesi daha da artabilir.

 

4 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
2-navitas-min (1).gif
bottom of page