top of page
  • turizmisletmeyatir

İngiltere'den 6 Arap ülkesinin vatandaşlarına vize muafiyeti

İngiltere, 2025 yılına kadar uygulanacak olan dijital sınıra geçiş projesi kapsamında, 6 Arap ülkesinin vatandaşlarına vize muafiyeti getirmeye karar verdi.


Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Umman, Bahreyn ve Ürdün vatandaşları, yeni yıldan itibaren İngiltere'ye vizesiz giriş ayrıcalığına sahip olacaklar. Bu karar, İngiltere'nin göç politikasındaki önemli bir değişikliği ve sınırlarını şekillendiren "elektronik seyahat izni" projesinin bir adımını temsil ediyor.

 

İngiltere'nin e-devlet uygulamasının göç bölümünde yer alan bilgilere göre, 22 Şubat 2024 tarihinden sonra hayata geçirilecek olan bu proje ile Katar vatandaşları hariç, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Umman, Bahreyn ve Ürdün vatandaşları 10 sterline iki yıl boyunca İngiltere'ye serbestçe girebilecekler.

 

Bu ülkelerin vatandaşları daha önce de "vize muafiyet belgesiyle" İngiltere'ye seyahat edebiliyorlardı. Ancak, yeni proje kapsamında bu belgeye olan başvuru süreci daha da basitleştirilmiş durumda. Önceki koşullar arasında yer alan "İngiltere ziyaret vizesi almış olmak, uçuş bilgileri ve kalacak yer rezervasyonu" gibi gereksinimler kaldırılmıştır.

 

İnternet üzerinden yapılan başvurularda artık vatandaşlardan bu koşulları sağlamaları beklenmeyecek. Elektronik seyahat izniyle Körfez İşbirliği Ülkeleri ve Ürdün vatandaşları, konsolosluklara başvurup vize beklemeksizin, banka ve adres bilgileri, gelir ve iş durumunu gösteren kanıtlarla İngiltere'ye giriş serbestliği elde edecekler.

 


26 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
2-navitas-min (1).gif
bottom of page