top of page

DESTEKLEYENLER

gaia banner (1).gif
  • turizmisletmeyatir

İngiliz turistlerin kış aylarında en çok tercih ettikleri yerler belli oldu

On the Beach firmasının açıkladığı rapora göre.10 şehirlik listede Türkiye'den de iki rota yer aldı. Turistlerin çok sık gittiği İspanya’daki Tenerife adasını geride bırakan Antalya, İngilizlerin ilk tercihi.


On the Beach firmasının açıkladığı rapora göre, İngiliz turistlerin kış aylarında en çok tercih ettikleri yerler belli oldu. 10 şehirlik listede Türkiye'den de iki rota yer aldı. Türkiye'nin tatil başkenti Antalya, turistlerin çok sık gittiği İspanya’daki Tenerife adasını geride bıraktı.

Kanarya Adası onlarca yıldır zirvede yer alıyordu ancak son rapor, Antalya'ya yapılan seyahatlerin yıllık bazda %33 arttığını gösteriyor. Seyahat firmasına göre bu kış sezonunda tatilcilerin %11,9'u Antalya'ya seyahat etti.

 

Türkiye listeden iki şehir sokmayı başardı. Antalya dışında Muğla’nın ilçesi Dalaman da bu sene en çok seyahat edilen ilk 10 şehir arasında yer aldı. İngiliz turistler Dalaman Bölgesinde en çok Fethiye Ölüdeniz, Göcek, Dalyan ve Marmaris’te tail yapıyorlar.

 

Antalya iklimi ve fiyat avantajıyla vazgeçilmez

 

Antalya, yıl boyunca güneşli olması, döviz kuruyla bakıldığında ucuz olan tatil köyleri, muhteşem plajları ve tarihi antik kentleri sayesinde gezginlerin ilgisini çekiyor. Tenerife, bu sezon oraya giden veya gitmeyi planlayan turistlerin %11,7'siyle ikinci en popüler destinasyon olurken, diğer bir İspanyol Kanarya Adası olan Lanzarote de %8 ile üçüncü sırada yer aldı.

 

Sözcü'de yer alan habere göre, yeni verilere göre Türkiye'de tatil yapanların sayısı bir önceki yıla göre yüzde 36 artarken, Mısır'a kış tatili için gidenlerin sayısı da geçen yıla göre yüzde 84 arttı. Kanarya Adaları'na seyahat eden tatilcilerin sayısı da %15 artış gösterdi ancak bu yeni destinasyonların pazar payı kazanmasıyla toplam yüzde payı %8 düştü.

 

Türkiye'nin sırrı ne?

 

Türkiye sadece zengin tarihi, lezzetli yemekleri ve güzel doğal manzarasıyla giderek artan sayıda turistin ilgisini çeken bir ülke değil, döviz kuru sebebiyle aynı zamanda emekli olmak için de harika bir yer olarak görülüyor. İnsanların yurt dışında ev satın almasına yardımcı olan Property Guides'a göre, Türkiye'de emekli olmanın maliyeti ayda 16.100 TL (422 £). Birleşik Krallık'ta aynı hayatı yaşamak için ayda 63 bin TL (1.652 £) harcamanız gerekiyor.

 

Türkiye'nin en pahalı şehri olan İstanbul'da 100 metrekarelik bir mülkün fiyatı en az 2 milyon TL (54 bin £) civarında. Türkiye'deki suç oranları, 100.000 kişi başına yalnızca 214 hırsızlık kaydıyla en düşük oranlardan biri.

 

Türkiye ayrıca Covid-19 pandemisinin getirdiği seyahat kısıtlamalarının sona ermesinden bu yana ziyaretçi sayısında büyük artış gördü ve geçen yıl İngiltere'den 2,5 milyon kişi ülkeye geldi

 

İngiliz turistlerin en çok tercih ettiği 10 kış rotası

 

1 Antalya, Türkiye

 

2. Tenerife, İspanya

 

3. Lanzarote, İspanya

 

4. Costa Blanca, İspanya

 

5. Hurgada, Mısır

 

6. Mayorka, İspanya

 

7. Costa del Sol, İspanya

 

8. Şarm El Şeyh, Mısır

 

9. Fuerteventura, İspanya

 

10. Dalaman, Türkiye

5 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


mhiformbanner-280x500.jpg

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
bottom of page