top of page
  • turizmisletmeyatir

İbrahim Özer: Barcelona ve Lizbon'da butik otel açacağız

Galata Bölgesi'nde tarihi binaların işletmeciliğini üstlenen Nar Turizm, Barcelona ve Lizbon'da tarihi binalarda butik otel hayata geçirecek.


Nar Turizm, Meroddi markasıyla 6 otel ve daire konseptinde tesis, 4 adet cafe&restoran ile hizmet veriyor. Otele dönüştürülen ve çoğu 100 yıldan eski binalar arasında Meroddi Barnathan Otel, Meroddi La Porta Otel, Meroddi Bağdatlıyan Otel, Meroddi Galata Mansion ile dairelerden oluşan Meroddi Pera Flats ve Meroddi Galata Flats yer alıyor.


Nar Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Özer’in 30 yaşından sonra eğitim hayatı boyunca yeterince zaman ayıramadığı edebiyat, tarih ve felsefeye ilgisinin artmasıyla birlikte tarihi binalar ve bu binaların hikayeleri daha fazla ilgisini çekmiş ve bu araştırmalar hobisi haline gelmiş. Bugün aslına uygun restore edilerek turizme kazandırılan birçok tarihi binanın arkasında bu ilgi yer alıyor.

 

Patronlar Dünyası’ndan Necla Dalan’a konuşan İbrahim Özer, önümüzdeki 4 yılda birçok yeni projeyi hayata geçireceklerini anlattı. Bu projelerin bir kısmının geliştirme bir kısmının ise plan aşamasında olduğunu kaydeden Özer, bütün projeleri 4,7 milyar TL’lik bir yatırımla hayata geçireceklerini vurguladı. “Yeni projeleri hayata geçirmekle Meroddi’yi turizmin farklı alanlarında ve farklı ülkelerde hizmet veren bir uluslararası zincire dönüştürmeyi hedefliyoruz” diyen Özer, yurt içi projeleri hakkında şu bilgileri verdi:

 

BAĞDATLIYAN BİNASININ RESTORASYONU 2025’TE BİTECEK

 

“Galata Bölgesi’nde 130 yıllık tarihi Bağdatlıyan Binası restorasyonu bunlardan biri. Bu binayı 46 odalık butik otele dönüştürüyoruz. Mecidiyeköy bölgesindeki şirket merkezimizi 74 odalı 4 yıldızlı şehir oteli yapacağız. Ayrıca Beyoğlu’nda 37 odalı butik otel, Şişli’de 125 daireli otel-rezidans projemiz, İstanbul Havalimanı’na yakın İhsaniye’de 70 odalı havalimanı oteli, Kazdağları’nda 35 odalı doğa turizmi oteli, Kapadokya’da 18 odalı mağara otel projemiz var. Bağdatlıyan binasının restorasyonu Mart 2025 gibi bitecek. Mecidiyeköy projesine bu yıl sonu başlayıp 2026’da bitirmeyi hedefliyoruz. Beyoğlu da bizim binamız ve 2025 sonu açmayı planlıyoruz. Kazdağları’nda yerimiz var ve oradaki oteli 3 yılda, Kapadokya’dakini 2 yılda tamamlayacağız. Kapadokya’da da satın alma yapacağız.”

 

BARCELONA’DA TARİHİ BİNA ALMAK İÇİN GÖRÜŞÜYOR

 

İbrahim Özer, yurt dışında da butik otel açmak için görüşmeleri olduğunu belirterek, “Barcelona’da tarihi bir bina alıp butik otele dönüştüreceğiz. Barcelona’da 40 odalı butik oteli 3 yıl içinde hayata geçirmeyi hedefliyoruz, zira restorasyon süreçleri uzun sürüyor. Aynı şekilde Lizbon’da 35 odalı butik otel projemiz bulunuyor” diye konuştu.

17 görüntüleme0 yorum

Comments


DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
2-navitas-min (1).gif
bottom of page