top of page
  • turizmisletmeyatir

İş Bankası turizm kredilerini 2 milyar dolara çıkaracak

İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, turizm sektörüne yönelik 1 milyar dolarlık kredi hacmini önümüzdeki iki yıllık süreçte 2 milyar dolara çıkaracaklarını söyledi.

Turizm sektörüne yönelik ek 1 milyar dolarlık kredi hacmini, ek 1 milyar dolar daha kaynak ayırmak suretiyle, 2 milyar dolara çıkaracaklarını açıklayan İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, turizm bankacılığı ekibi oluşturacaklarını kaydederken turizm ihtisas şubesi açacaklarını da belirtti.

Habertürk’ten Ahmet Hamdi Girgin’in haberine göre; İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, çarpan etkisinin en yüksek olduğu sektörün turizm olduğunu, sektörün restoranlardan kuyumculara, hastanelerden çiftçilere kadar birçok alana etki ettiğini ifade etti.

Turizmde ellerini taşın altına koyduklarını söyleyen Aran, turizm bankacılığı ekibi oluşturacaklarını ve ilki Antalya’da olmak üzere turizm ihtisas şubeleri açacaklarını belirtti.

Hakan Aran, sektöre yönelik Turizm Kart uygulamasının olacağını ve ödeme periyotlarını turizmin gelir yapısına göre ayarlayacaklarını söyledi.

2024 ve 2025’in turizm yatırımları için cazip olduğunu söyleyen Aran, enflasyonun düşmesi ve öngörülebilirliğin artmasıyla 2026’da turizmde patlama yaşanmasını beklediklerini sözlerine ekledi.

16 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
2-navitas-min (1).gif
bottom of page