top of page
  • turizmisletmeyatir

İş Bankası Marmaris’te 5 yıldızlı otel yapacak

İş Bankası, Marmaris İçmeler’ deki Maliye Bakanlığı'nın eski eğitim ve dinlenme tesisi arsası üzerine 5 yıldızlı, 199 oda, 658 yatak kapasiteli otel yapacak.

Maliye Bakanlığı'nın Marmaris'teki eğitim ve dinlenme tesisi denize sıfır konumdaki 18 bin 467 m2'lik tesisi 545 Milyon Lara’yla en yüksek teklifi veren Türkiye İş Bankası satın almıştı. İş Bankası Marmaris'te satın aldığı arsasına 199 oda 658 yatak kapasiteli otel yapacak.

199 yatak kapasiteli otel için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na başvuru yapılmış ve Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) süreci başlamıştı. Proje için ÇED süreci sona erdi.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, Projenin toplam maliyeti 844.918.520 TL olarak belirlenirken, İnşaat çalışmaları 30 Nisan-31 Ekim tarihleri dışında inşaat sezonu içerisinde yapılarak 24 ay içerisinde tamamlanması planlanıyor.

Daha önce Maliye kampıydı

Yapılması planlanan tesis alanı daha önceden Maliye kampı olarak faaliyet göstermekte olup, 2023 yılında tamamen tahliye edilerek yıkılmış ve arazi boşaltılmıştı. Planlanan Turizm konaklama tesisi işletme aşamasında; 5 yıldızlı otel eğitim ve dinlenme tesisi amaçlı bloklardan oluşacak olup, toplamda 199 oda ve 658 yatak olarak hizmet vermesi planlanıyor.

Yatırım için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na başvuru yapıldı. Yapılacak yatırıma başlamak için yapılan Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) süreci sona erdi. İnşaat çalışmalarının 30 Nisan-31 Ekim tarihleri dışında inşaat sezonu içerisinde yapılarak 24 ay içerisinde tamamlanması planlanıyor.

17 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
2-navitas-min (1).gif
bottom of page