top of page
  • turizmisletmeyatir

Hyatt Regency Zadar açılış için gün sayıyor

Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Ferit Şahenk, Hırvatistan Zadar’da inşaatı devam eden otel ve rezidans yatırımıyla ilgili çalışanlarına teşekkür etti ve ‘açılışı dört gözle bekliyoruz’ dedi.

Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, Hırvatistan'da devam eden yatırımlarla ilgili ülkedeki yöneticisine teşekkür etti Hırvatistan’ın turistlik merkezlerinden biri olan Zadar’da otel ve rezidans yatırımlarında bulunan iş insanı Ferit Şahenk, bölgedeki çalışmaları da yakından takip ediyor.

Geçtiğimiz ocak ayında temel atma töreni gerçekleşen otel inşaatıyla ilgili Doğuş Grubu Hırvatistan İcra Kurulu Üyesi Cem Ecevit’in, “Hyatt Regency Zadar yatırımı hız kesmeden yoluna devam ediyor” paylaşımına da kayıtsız kalmadı. Şahenk, “Hyatt Group’u güzel Zadar’a getirme hayalimizi gerçeğe dönüştürdüğümüz için Doğuş Hırvatistan ekibine teşekkür ederiz.

Bu muhteşem otelin ve tüm projenin açılışını dört gözle bekliyorum. Bu eşsiz projeyi desteklediğiniz için teşekkürler Zadar” sözleriyle karşılık vererek ekibine teşekkür etti.

202 YILLIK MARASHKA BİNASI HYATT REGENCY OLACAK

Doğuş Grubu, Hırvatistan'ın ikonik yapılarından biri olan Marashka fabrika binasını 2015 yılında satın almıştı. Bina 120 Milyon Euro yatırımla 133 odalı beş yıldızlı Hyatt Regency markasıyla hizmet vermeye hazırlanıyor. Patronlar Dünyası'nda yer alan habere göre, geçtiğimiz ocak ayında bölgede başlayan temel atma törenine katılan Ferit Şahenk, otelin 2024 yılında hizmete başlayacağını açıklamıştı.

Otel projesinde yer alan rezidansta ise 160 konut bulunacak. Konutların 38 ile 185 metrekare büyüklüklerde değişmesi planlanırken, yine komplekste seçkin mağazalar, restoranlar, kafeler ve kulüpler de yer alacak.

202 yıllık bir tarihe sahip olan Marashka binası, 1821’de Girolamo Luxardo adlı bir işadamının Hırvatistan’ın Zadar kentinde kurduğu Marashka adlı likör markasının merkezi ve deposu olarak inşa edildi. 1944’te Yugoslav partizanları tarafından kamulaştırılan Maraska binası 1990’lı yılların sonunda ise, terk edildi.


10 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
2-navitas-min (1).gif
bottom of page