top of page
  • turizmisletmeyatir

Hotelplan Group seyahat sektöründen çıkıyor

İsviçreli perakende grubu Migros, Hotelplan Group ve ona bağlı alt markaları satarak seyahat sektöründen çıkacağını açıkladı.


İsviçreli perakende devi The Federation of Migros Cooperatives - FMC (Migros Kooperatifleri Federasyonu); Vtours, Interhome ve Inter Chalet adlı tur operatörleri ile İsviçre merkezli seyahat acente zincirini bünyesinde barındıran Hotelplan Group'u tüm şubeleri ve yurt dışı şirketleriyle satışa çıkardı. Grup sadece seyahat sektöründen değil, aynı zamanda güzellik, ev bakımı ve beslenme sektörlerinden de çıkarak ana faaliyet alanına odaklanmayı planlıyor.

 

FMC Yönetim Kurulu Başkanı Mario Irminger "Migros ana odaklanma alanından dolayı diğer sektörler için ideal potansiyel alıcıları dikkate almak istiyor. Güçlü temellere sahip bu şirketleri başarılı bir şekilde ileriye taşıyacak yeni sahipler arıyoruz" yorumunu yaptı.

2022-23 bilanço döneminde, bir önceki yıla kıyasla cirosunu yüzde 20,6 oranında artırarak 1 milyar 850 milyon euroya çıkaran Hotelplan Group, 2019 yılında Alman Vtours'u satın almıştı. Hotelplan Group, bundan önce de İsviçre-Fribourg merkezli tatil evi uzmanı Inter Chalet'i satın almıştı. (Cappatourıstıcs News)

21 görüntüleme0 yorum

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
2-navitas-min (1).gif
bottom of page