top of page

DESTEKLEYENLER

gaia banner (1).gif
  • turizmisletmeyatir

Hillside Bodrum için 30 milyon euroluk kredi sözleşmesi

Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Bodrum Gündoğan’da yaklaşık 42 dönüm arsa üzerinde geliştirilmekte olan otel ve tatil köyü projesi için kredi sözleşmesi imzaladı.

KAP’a yapılan açıklamaya göre Hillside tarafından geliştirilen ve yaklaşık 325 oda olması planlanan proje için Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası A.Ş. ile 30 milyon euroluk sözleşme imzalanmasına karar verildi.

 

Açıklamada, “Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin Yönetim Kurulu'nun 28.06.2024 tarihli toplantısında,Portföyümüzde bulunan Muğla İli, Bodrum İlçesi, Gündoğan Mevkii'ndeki turizm tesisimizin yatırımının finansmanında kullanılmak üzere, Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası A.Ş. ile 30.000.000 Euro tutarında 5 yıl vadeli kredi kullanımı için sözleşme imzalanmasına karar verilmiştir” denildi.

 

Yine KAP’a yapılan ikinci bir açıklamada “Portföyümüzde bulunan Muğla İli, Bodrum İlçesi, Gündoğan Mevkii'ndeki turizm tesisimizin yatırımının finansmanında kullanılmak üzere imzalanan kredinin teminatı için söz konusu taşınmaz üzerinde Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası A.Ş. lehine 2. dereceden 45.000.000 Euro ipotek tesis edilmiş ve işlem 28.06.2024 tarihinde tamamlanmıştır” bilgisi verildi.76 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


mhiformbanner-280x500.jpg

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
bottom of page