top of page

DESTEKLEYENLER

gaia banner (1).gif
  • turizmisletmeyatir

Heritage İstanbul’da gece müzeciliğini anlatacak

“Gece Müzeciliği” ile Türkiye’nin zengin tarihi ve kültürel mirasını aydınlatan SICPA Türkiye, Efes ve Hierapolis Örenyeri’nde gerçekleştirdiği projenin detaylarını, 8. Heritage Uluslararası Koruma, Restorasyon, Arkeoloji, Müzecilik ve Kütüphanecilik Fuarı ve Konferansı’nda katılımcılarla paylaşacak.

“Gece Müzeciliği” ile Türkiye’nin zengin tarihi ve kültürel mirasını aydınlatan SICPA Türkiye, Efes ve Hierapolis Örenyeri’nde gerçekleştirdiği projenin detaylarını, 8. Heritage Uluslararası Koruma, Restorasyon, Arkeoloji, Müzecilik ve Kütüphanecilik Fuarı ve Konferansı’nda katılımcılarla paylaşacak. 15 – 17 Mayıs tarihlerinde, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek Heritage İstanbul’un konferans programı kapsamında SICPA Türkiye CEO’su Sami Çebi de konuşmacı olarak yer alacak. Çebi, 16 Mayıs Perşembe günü "Hierapolis ve Efes Örenyeri Özelinde Gece Müzeciliğinin Turizme Katkısı" başlıklı sabah oturumunda, firma olarak gece müzeciliğine ilişkin projelerini anlatacak.

SICPA Türkiye, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayelerinde hayata geçirdiği “Gece Müzeciliği” projesiyle, Hierapolis ve Efes Örenyerlerinin geceleri de ziyaret edilmesine destek oluyor. Uygulama sayesinde özellikle yaz aylarında, sıcak nedeniyle buraları gündüz ziyaret edemeyen yerli ve yabancı turistler, artık her iki ören yerini de gece 24.00’e kadar ziyaret edebiliyor. İtalya Pompei ve Ürdün Petra’dan sonra Türkiye’de ilk defa EFES Örenyeri’nde ardından da Hierapolis Antik Kenti’nde hayata geçirilen gece müzeciliği uygulaması, yerli ve yabancı turistlerden de büyük ilgi görüyor. 2023 yılında SICPA Türkiye’nin hizmet verdiği müzelere gelen toplam ziyaretçi sayısı 25 milyonu aştı.

 

SICPA Türkiye, T.C. Turizm ve Kültür Bakanlığı, Milli Saraylar ve Çanakkale Alan Başkanlığı’na bağlı müze ve örenyerlerinde, toplam 84 noktada müzelerin bilet ve bilet ürünlerinin geliştirilmesi, satış kanallarının güçlendirilmesi ve genel olarak ziyaretçi deneyiminin geliştirilmesi için 2018 yılından bu tarafa çalışmalarını sürdürüyor. Firma, hizmet verdiği 44 müze ve örenyerinde, 17 farklı dilde sesli rehberlik desteği de sunuyor.

 

SICPA Türkiye CEO’su Sami Çebi’nin 16 Mayıs Perşembe günü, 10:00 – 10:30 saatleri arasında Heritage İstanbul’da gerçekleştireceği paneli takip etmek isteyenler https://onlinebilet.tgexpo.com/tr/heritage-istanbul linki üzerinden ücretsiz davetiyelerini alabilirler.

17 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


mhiformbanner-280x500.jpg

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
bottom of page