top of page

DESTEKLEYENLER

gaia banner (1).gif
  • turizmisletmeyatir

Halit Cıngıllıoğlu Yunanistan'da turizm şirketi kurdu

Demirbank’ın eski sahibi iş insanı Halit Cıngıllıoğlu Yunanistan'da turizm şirketi kurdu.


Türkiye'nin finans ve emlak piyasalarında faaliyet gösteren önemli iş ailelerinden biri Cıngıllıoğlu ailesi, turizm hizmetleri sunmak üzere Yunanistan'da bir şirket kurdu.

Her ikisi de Monako'da ikamet eden Türkiye’de batan Demirbank’ın eski sahibi Halit Cıngıllıoğlu ve eşi Zekiye Cıngıllıoğlu, İyon Denizi'nin en gelecek vaat eden yerlerinden biri olan Meganisi'deki Makria Pounta bölgesinde, birbirine bitişik beş arsaya sahip olan Meganisi Hidden Resort şirketini kurdu.

 

GAYRİMENKUL SATIN ALMAK, İNŞA ETMEK, KİRALAMAK ÜZERİNE 

Meganisi Hidden Resort'un ana sözleşmesine göre, şirketin faaliyet konusu, gayrimenkul satın almak, inşa etmek, geliştirmek, satmak veya herhangi bir şekilde işletmek, yönetmek, kiralamak, kiraya vermek ve alt kiraya vermek olarak belirtiliyor. Sözleşmede Yunanistan'ın herhangi bir yerindeki herhangi bir gayrimenkule genel yatırım yapmak ve bu tür gayrimenkullerin kısa vadeli kiralama yoluyla işletilmesi yetkisi de yer alıyor.

 

TURİSTİK TESİS İŞLETME YETKİSİ DE VAR 

Patronlar Dünyası'nda yer alan habere göre, şirketin bir diğer amacı da turistik konaklama yerlerinin en kârlı şekilde işletilmesi ve genel olarak turistik tesislerin ve birimlerin işletilmesi için gerekli olan her türlü yardımcı ek faaliyet yürütmek olacak.

 

HOLLANDA’DAKİ DHB BANK NV’NİN DE HİSSEDARI 

Halit Cıngıllıoğlu, Türkiye, Hollanda, Almanya, Belçika, Romanya ve Kırgız Cumhuriyeti'nde bankacılık ve finansal hizmetler şirketlerinden oluşan bir Türk holdingi olan C Group'un kurucusu ve ana hissedarı ve aktif büyüklüğü açısından Türkiye'nin önde gelen bankası olan Türkiye Halk Bankası AŞ'nın (Halkbank) hissedarı olduğu Hollanda'daki DHB Bank (Nederland) NV'nin de hissedarı.

 

ÖNDE GELEN SANAT KOLEKSİYONCUSU 

Halit Cıngıllıoğlu aynı zamanda sanat koleksiyoncusu olarak uluslararası alanda en iyi bilinen isimlerden biri olarak kabul ediliyor.

 

Meganisi Hidden Resort, 3 milyon euro sermaye ile (bunun 1,5 milyon eurosu katkıda bulunulan beş arsanın değerine karşılık geliyor) ülkenin en gelecek vaat eden turizm coğrafyalarından birinde faaliyete başlayacak.

 

İNGİLİZ VE AMERİKALILARDAN YOĞUN İLGİ 

İyonya Adaları için Meganisi'deki arazinin değerleme raporuna göre (Şubat 2024), "hem kendileri için tatil evi hem de iş amaçlı kullanım arayan yabancı alıcılardan güçlü bir yatırım ilgisi var. Bu bölgeye yatırım yapan alıcıların yüzde 80'i İngiliz ve Almanlar gibi yabancılardan oluşuyor. Fiyatlar son 3-4 yıldır artıyor ve birçok durumda kriz öncesi seviyelere ulaşırken, yatırımcılar tarafından tatil evleri için en yüksek tercih oranları Korfu, Kefalonya, Zakintos ve Lefkada'da kaydediliyor.

57 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


mhiformbanner-280x500.jpg

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
bottom of page