top of page

DESTEKLEYENLER

gaia banner (1).gif
  • turizmisletmeyatir

Fethiye Kruvaziyer Limanı'na halk karar verecek

Fethiye Kruvaziyer Limanı Projesi hakkında vatandaşları bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla 21 Aralık günü saat 11.00’de Fethiye Kül Kafe’de halk katılım toplantısı düzenlenecek.

 Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından Muğla’nın Fethiye ilçesi Babataşı Mahallesi Mevkii’nde, kıyı kenar çizgisinin deniz tarafında yapılması planlanan “Fethiye Kruvaziyer Limanı Projesi” için geçtiğimiz günlerde ÇED Süreci başlatıldı. Patronlar Dünyası'ndan Kenen Gürbüz imzalı habere göre, Fethiye Kruvaziyer Limanı Projesi hakkında vatandaşları bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla 21 Aralık günü saat 11.00’de Fethiye Kül Kafe’de halk katılım toplantısı düzenlenecek.

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından, Muğla’nın Fethiye ilçesinde Babataşı Mahallesi Mevkii’nde kıyı kenar çizgisinin deniz tarafında “Fethiye Kruvaziyer Limanı Projesi” planlanıyor. Projeye ilişkin geçtiğimiz günlerde ÇED süreci başlatıldı.

 

Toplam bedeli 925 Milyon 658 Bin 673,26 TL olarak belirlenen projenin yatırım ve işletme maliyetinin tamamı yatırımcı firma tarafından karşılanacak. Gerekmesi halinde kredi kullanımı sağlanabilecek.

21 ARALIK'TA BİLGİLENDİRME, GÖRÜŞ, ÖNERİ TOPLANTISI YAPILACAK

 

Söz konusu projeye ilişkin, halkı proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla 21 Aralık Perşembe günü saat 11.00’de Fethiye Kül Kafe’de Halkın Katılım Toplantısı düzenlenecek.

 

Planlanan proje kapsamında; 27 bin 588 m2’lik kullanım alanına sahip gemilerinin çift taraflı yanaşmasına imkân sağlayacak şekilde 355 m boyunda, 50 m genişliğinde yanaşma iskelesi ve 136 m boyunda, 50 m genişliğinde geri hizmet sahası yapılacak.

 

LİMANDA NELER OLACAK?

 

Planlanan projenin geri saha içerisinde; akaryakıt ikmal üniteleri, atık alım üniteleri, kontrol kulesi, temiz su deposu, gümrük ve terminal alanı, gümrüklü/gümrüksüz satış üniteleri, banka hizmet ünitesi, sosyal tesis alanı, idari alan, duş/wc, atölye/depo, sağlık tesisi, açık sosyal alan, restoran, sosyal alan, kafeterya, kapalı otopark, açık otopark, mekanik yapılar binası, güvenlik noktası, taksi noktası yer alacak.

 

Kruvaziyer Limanı'nın 2030'da 120 bin yolcu ve 100 gemiye hizmet etmesi planlanıyor. 2043 yılına kadar ise her yıl 10 gemi ve 10 bin yolcu artış ile hizmet edeceği yolcu sayısının 250 bine, limana yanaşacak gemi sayısının ise 230’a çıkması hedefleniyor.

 

 

15 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


mhiformbanner-280x500.jpg

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
bottom of page