top of page

Faruk Okudur: Bir yıl önce 1 operatörle başladık şimdi 16 operatörle devam ediyoruz

Akay Travel Group İstanbul Bölge Müdürü Faruk Okudur, İstanbul’da tekrar yapılanmasının üzerinden geçen bir yılı ve İstanbul’da yürüttükleri çalışmalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.


Geçtiğimiz yıllarda İstanbul’da faaliyet gösteren Antalya merkezli 51 yaşındaki Akay Travel Group, pandemi sonrası Rusya’daki partneri (Biblio Globus) planlaması ve talebi üzerine incoming hizmetlerini vermek üzere İstanbul’da tekrar yapılanmasının üzerinden tam bir sene geçti.

Akay Travel Group İstanbul Bölge Müdürü Faruk Okudur, İstanbul’da yeniden yapılanmanın ilk senesini değerlendirdi. FIT Holidays markasıyla tekrar İstanbul operasyonlarına başlamalarının 14. gününde ilk uçaklarının İstanbul’a inmeye başladığını ve kısa sürede haftada 1.000 pax civarı bir kapasiteye ulaştıklarını belirten Okudur, " İstanbul’da elimizde planladığımız operasyonel yönelik ürün portföyü oluşturmaya çalışırken TÜROB’un öncülüğünde, Laleli Otelciler Birliği’nin de desteğiyle Antalya’dan gelen yöneticilerimiz ile beraber Ekim 2022’de aynı gün iki farklı noktada otellere workshop düzenledik. Bu operasyon için oteller de en az bizim kadar heyecanlı ve ilgili idiler. Kanal Yönetimi kullanmadan İstanbul’da operasyonlarımızı gerçekleştirmeyi başardık, bugün sayıları 500’ü aşan birçok otelden direkt fiyat almaktayız, ancak karşılıklı fokuslandığımız otellerimiz ile çok daha iyi bir performans sergileyebiliyoruz." dedi.

1 yıl önce 1 operatörle başladık şimdi 16 operatörle devam ediyoruz İstanbul’da Rus pazarıyla başlayan yeniden doğuş süreçlerinde 5 ay dolmadan Türkiye’nin diğer bölgelerinde çalıştıkları operatörlerin ilgilerini İstanbul’a çekmeyi başardıklarını belirten Okudur şöyle konuştu: " Zira, artık sahip olduğumuz altyapı ile operatörlerimize süreklilik arz eden bir oda tahsis ile satış imkanımız vardı. İstanbul’da kalıcı olduğumuza karar verdiğimizde, hazır ofisimizden çıkıp kendi mülkümüz olan ofisimize geçtik. Bugün Antalya’da sürdürdüğümüz operasyonlarımıza İstanbul’u da ilave ettiğimiz, başta Biblio Globus, Anex Tour, Russian Express, IZI Tour, Kompas Tour, Air Bel Service olmak üzere toplam 16 operatörümüz ile gerek pazarı çeşitlendirdik. Ekim ayının gelmesiyle kış charter kapasitelerimiz netleşmeye başladı buna göre gereken planlamalarımızı yapıyoruz, geçtiğimiz sezondan farklı olarak çalışacağımız otel sayısını minimize ederek operasyonel karlılığımızı arttırabileceğimiz az sayıda otele odaklanacağız."
2 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

DESTEKLEYENLER

280x780.jpg
1-destekleyenler---960.gif
3-destekleyenler---422.jpg
2-navitas-min (1).gif

DESTEKLEYENLER

destekleyenler---840.jpeg
Untitled-1.jpg
bottom of page