top of page
  • turizmisletmeyatir

Erciyes'e sezonun ilk ilk turist kafilesi geldi

Erciyes Kayak Merkezi'nde yeni sezonunun açılmasının ardından Çekya Cumhuriyeti’nden charter sefer ile ilk yabancı turist kafilesi Kayseri’ye geldi.


Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Erciyes Kayak Merkezi'nde yeni sezonunun açılmasının ardından Çekya Cumhuriyeti’nden charter sefer ile ilk yabancı turist kafilesi Kayseri’ye geldi. Erkilet Havalimanı’na inen turist kafilesi, Erciyes A.Ş. tarafından çiçeklerle karşılandı. Turistleri karşılayan Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Elcuman, ilk defa Çekya Cumhuriyeti pazarına açıldıklarını ifade etti.

 

İlk defa Çekya pazarına açıldık, Polonya'dan da gelecekler

Elcuman, “Aslında bugünün bir özelliği var. İlk defa Çekya Cumhuriyeti pazarına açıldık. İlk Çekya uçağımız alana indi. Yavaş yavaş misafirlerimiz geliyor. Cuma günü de Polonya’dan gelecek. Biz tabi önceki yıllarda Rusya’dan, Ukrayna’dan, Beyaz Rusya’dan seferlerimiz vardı direkt seferlerimiz. Maalesef savaş onları etkiledi. Ama yeni pazarlara açılıyoruz. Çekya bunların ilki inşallah, gelecek sene böyle charterı İngiltere’den göreceğiz. Arkadaşlarımız yoğun bir şekilde çalışıyorlar” diye konuştu.

 

Elcuman, 12 hafta boyunca gerek Çekya’dan gerekse Polonya’dan uçakların Kayseri’ye geleceğini vurgulayarak, “Bunlar tek bir otelde kalmıyorlar. Birçok otelimize dağılıyorlar. O açıdan da iyi. Buradan özellikle emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Acentemize, onun yabancı ortaklarına. İnşallah, yerli yabancı ilgiyle Erciyes’imiz dolup taşacak. Şehrimizin milli gelirine katkısı olacak” ifadelerini kullandı.

10 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
2-navitas-min (1).gif
bottom of page